Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66798.26
-1.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3487.5
-1.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.28
-5.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.1
-2.01%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Grayscale’ın Yan Kuruluşu GBTC Alıyor!

DCG, Grayscale Bitcoin Trust’a yatırım yapmak için ana firması Grayscale’ın fonlarından yararlanacak.

Clock
Paylaş
Grayscale’ın Yan Kuruluşu GBTC Alıyor!

Yaptıkları basın açıklamasına göre yatırım şirketi Digital Currency Group, Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) 250 milyon $’lık yatırım yapacak. Bildiğiniz gibi bu fon, Grayscale tarafından yönetiliyor.

İlginç bir şekilde DCG, Grayscale Bitcoin Trust’a yatırım yapmak için ana firması Grayscale’ın fonlarından yararlanacak.

728×90 muhabbit - Grayscale'ın Yan Kuruluşu GBTC Alıyor!300x250 muhabbit - Grayscale'ın Yan Kuruluşu GBTC Alıyor!

DCG, Bitcoin firması Blockstream, blockchain analiz firması Chainalysis ve kripto para borsası Coinbase dahil olmak üzere kripto para alanındaki şirketlere yatırım yapma konusunda uzun bir geçmişe sahip. DCG her ne kadar blockchain şirketlerine yatırım yapma konusunda elini açık tutsa da, şirket daha önce kripto para birimlerine ya da kripto para birimlerini içeren fonlara doğrudan yatırım yapmamıştı.

Görünüşe göre DCG bir noktaya kadar nakit varlıklarını Bitcoin’e yatırmak istiyor. Bildiğiniz gibi yazılım şirketi MicroStrategy, geçen yıl Bitcoin trendini başlattı ve şu anda 5 milyar $ değerinde 91.064 adet BTC sahibi. Bununla beraber Jack Dorsey’in Square şirketi ve Elon Musk’ın Tesla’sı, aynı akıma kapılarak sırasıyla 120 milyon $ ve 1.5 milyar $’lık yatırım yaptı.

Gelen bu haber, Grayscale’ın BTC fonuna katkı sağlayabilir. Kripto veri sağlayıcısı CryptoQuant’a göre, yakın zamanda alternatif Bitcoin yatırım araçlarının öne çıkması ile beraber GBTC’ye olan rağbet biraz düşüş gösterdi. Bununla beraber GBTC’nin yatırımcılarına sağladığı prim, negatif seviyelere geldi.

Primlerin düşüş göstermesi, kripto para piyasasının çalkantılı dönemi ile doğru korelasyon gösteriyor olabilir. Bununla beraber yaşananlar, GBTC hisselerinde arbitraj fırsatı yaratmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar