BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Grupo Elektra, Bitcoin Lightning’i Ödeme Olarak Kabul Edecek!

Meksikalı perakende ve bankacılık şirketi Grupo Elektra, Bitcoin Lightning’i ödeme şekli olarak kabul edecek!

Yayın:

-

lightning network nedir

Meksikalı perakende ve bankacılık şirketi Grupo Elektra, sahibi Ricardo Salinas Pliego tarafından yapılan bir Twitter duyurusuna göre Bitcoin Lightning’i ödeme olarak kabul edecek.

bybit 300x250 - Grupo Elektra, Bitcoin Lightning'i Ödeme Olarak Kabul Edecek!
Salinas Pliego’NUN TWITTER HESABI

Yaklaşık olarak 15,4 milyar dolarlık serveti olan Salinas Pliego, Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi olarak da biliniyor. Salinas Pliego, yaklaşık 1-2 ay önce Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye çalıştığını söylemişti. Pliego, Bitcoin’i destekleyen zengin iş adamlarından biri olarak öne çıkıyor.

Kasım ayında Pleigo, portföyünün yüzde 10’unu en büyük kripto para birimine koymayı düşündüğünü de açıklamıştı. Bununla beraber Bitcoin’i ödeme olarak kabul eden bir banka olmayı hedefleyen Pleigo, 12 Ağustos’ta Twitter profil resmini meşhur kırmızı lazerli bir fotoğraf koyarak gerçek bir destekçi olduğunu da belirtmişti.

Salinas Pliego’NUN TWITTER HESABI

Kripto paralarla alakalı haberleri Twitter üzerinden paylaşmayı seven Pleigo, kısa sıra önce takipçilerinden merak ettikleri bir şey var sormalarını istedi.

Salinas Pliego’NUN TWITTER HESABI

Verdiği cevaplarla BTC’nin sıkı bir destekçi olan Pliego, ödeme yöntemi olarak Bitcoin Lighting’i seçmesinin sebebi işlem ücretleri olabilir.

Bitcoin Lighting

Lightning Bitcoin (LBTC) bir kripto para birimidir. Kullanıcılar, madencilik yaparak LBTC üretebilir. Lightning Bitcoin’in toplam arzı 7.465.926 adettir. Lightning Bitcoin, şu an 2,2 dolardan işlem görmektedir.

LBTC 1072x600 - Grupo Elektra, Bitcoin Lightning'i Ödeme Olarak Kabul Edecek!
LBTC GRAFİK

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler