Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64298.83
-0.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3507.78
-0.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.37
-1.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.8
-0.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Gucci, ApeCoin Hamlesiyle Dikkatleri Üzerine Çekti!

Gucci, APE ile ödeme kabul eden ilk büyük marka olarak tarihe geçti. ApeCoin, Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) bir yan ürünü olarak biliniyor.

Clock
Paylaş
Gucci, ApeCoin Hamlesiyle Dikkatleri Üzerine Çekti!

Lüks İtalyan moda devi Gucci, ApeCoin (APE) ile ödeme kabul eden ilk büyük marka olarak tarihe geçti. ApeCoin, ünlü NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) bir yan ürünü olarak biliniyor.

Söz konusu hamle 1 Ağustos 2022 Pazartesi günü duyuruldu. Böylesine bir gelişmenin ApeCoin’i bir proje olarak ana akımın ilgi alanına taşıyabileceği ve kripto paranın değerini katlayabileceği öngörülüyor.

728×90 muhabbit - Gucci, ApeCoin Hamlesiyle Dikkatleri Üzerine Çekti!300x250 muhabbit - Gucci, ApeCoin Hamlesiyle Dikkatleri Üzerine Çekti!

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Gucci müşterileri artık mağazadan alışveriş yaparken APE kullanabilecek. Ödeme altyapısı ise BitPay tarafından karşılanacak. BitPay daha önce APC Theaters gibi başka büyük markaların da kripto para ödemelerini kabul etmesine imkan sağlamıştı.

Halihazırda devam eden kripto para ayı piyasasına rağmen, Gucci 2022 senesi boyunca kripto para sektörünü benimseme yönündeki girişimlerini hızlandırdı.

Şubat 2022’de Gucci “SUPERGUCCI” NFT koleksiyonu ile sektöre giriş yaptı. Koleksiyon, SUPERPLASTIC oyuncak markası ile ortak bir girişimdi. Mart 2022’de Gucci NFT koleksiyonu serisini “Gucci Grail” koleksiyonu ile sürdürdü. Koleksiyon, hedef kitle olarak BAYC gibi en popüler NFT koleksiyonlarından parçaları elinde bulunduran kişileri hedefliyordu.

Mayıs 2022’de, ünlü marka 12 farklı kripto para varlığını Kuzey Amerika’daki 111 farklı mağazasında ödeme yöntemi olarak kabul etme yönündeki planlarını kamuoyu ile paylaştı. Bu 12 kripto para varlığının arasında Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Amerikan dolarına endeksli 5 stablecoin bulunuyordu.

Bored Ape Yacht Club BAYC ApeCoin 1200x600 - Gucci, ApeCoin Hamlesiyle Dikkatleri Üzerine Çekti!

BAYC Gucci Markasının Kripto Para Girişimlerini Destekliyor

BAYC koleksiyoncuları şimdiye dek Gucci’nin kripto para sektörüne yönelik girişimlerine yönelik güçlü bir destek sergilemişe benziyor. Kimliği belirsiz ünlü Twitter kullanıcısı NBATopShotEast, Temmuz 2022’de markanın New York Wooster Caddesi şubesinden ETH ile alışveriş yaptı ve kripto para kullanarak Gucci ürünlerini satın alan ilk kişi olduğunu iddia etti. BAYC sahibi olan iki başka kişi ise Gucci’den kripto para ile alışveriş yapan ikinci ve üçüncü kişi olduklarını iddia ettiler.

Son APE duyurusuna yanıt olarak da, NBATopShotEast APE ile Gucci alışverişi yapan ilk kişi olmak için de hazırlıklara başladığını belirtti.

APE, Mart 2022’de büyük beklentilerle piyasaya sürülmüştü. APE’e eşlik eden DAO ve yönetişim topluluğu bu tarihten beri oldukça aktif olarak çalışıyor ve APE’in geleceği için oldukça önemli kararlar alıyor. Bu kararların başında Haziran 2022’de APE’i Ethereum’dan başka bir blockchain’e transfer etme teklifinin veto edilmesi geliyor.

İlginizi çekebilir: Madonna Gözünü Yeni Bir BAYC NFT’sine Dikti!

Temmuz 2022’de ise söz konusu DAO bir dizi önemli teklifin lehine karar aldı. Bu kararlardan bazıları bir NFT konferansı düzenlemek için imkanların araştırılması ve Bored Ape Gazette’in 24 saat aktif çalışan bir haber sitesi olması için APE’in sermaye olarak kullanılması oldu. Proje aynı zamanda topluluktan gelen tepkiler sonrasında APE staking’i ortadan kaldırmayı da hedefliyor.

APE, 6 Ağustos 2022 itibarıyla 7,50 dolar civarında seyrediyor. APE, son zamanlarda ciddi bir yükseliş yaşadı. Bu yükselişin temel sebeplerinden biri kripto paranın Otherside metaverse projesi ile ortaklık kurması olarak gösteriliyor. Bu proje ile ortaklık kurulduktan sonra, Temmuz 2022 ayına kıyasla Ağustos 2022’de fiyatta %49,1 oranında artış gözlemlendi.

APE, 2,06 milyar dolarlık piyasa değeri ile 33. en büyük kripto para varlığı olarak dikkat çekiyor. Tüm bu pozitif gidişata rağmen, APE hala 28 Nisan 2022’de gördüğü 26,70 dolarlık tüm zamanların en yüksek değerine geri yükselmekte zorlanıyor.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz!

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar