Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65117.98
0.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3459.6
-0.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.32
-0.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.9
0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Gucci Cesur Girişimleriyle Moda Dünyasının Metaverse’teki Öncüsü Oldu

Metaverse tecrübesini müşterilerine yaşatmak isteyen lüks tasarım markası oyunun katılımcılarına oyunda giymeleri için sanal kıyafetler satmayı da planlıyor.

Clock
Paylaş
Gucci Cesur Girişimleriyle Moda Dünyasının Metaverse’teki Öncüsü Oldu

Gucci metaverse’e girmekte ne denli ciddi olduğunu Ethereum temelli The Sandbox oyununda arsa satın alarak bir kez daha gösterdi.

9 Şubat 2022 Çarşamba günü arsa alımının duyurusunu yapan şirket “Gucci Vault” platformundan ilham alan metaverse alanı ile The Sandbox oyununda müşterilerine ayrıcalıklı deneyimler sunmayı hedefliyor. Gucci Vault platformu bünyesinde Gucci temalı NFT’ler ve markanın orijinal, nostaljik ürünlerini barındırıyor.

728×90 muhabbit - Gucci Cesur Girişimleriyle Moda Dünyasının Metaverse'teki Öncüsü Oldu300x250 muhabbit - Gucci Cesur Girişimleriyle Moda Dünyasının Metaverse'teki Öncüsü Oldu

İlginizi çekebilir: The Sandbox Nedir?

Moda odaklı bir metaverse alanı yaratmanın yanı sıra lüks tasarım markası oyunda giyilmesi için bir dizi sanal moda ürününü de satışa çıkarmayı planlıyor. The Sandbox’ın kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget konuya dair yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi:

Yeni jenerasyonlar için sanal moda en az gerçek moda kadar önemli bir yere sahip.

Gucci Metaverse 901x600 - Gucci Cesur Girişimleriyle Moda Dünyasının Metaverse'teki Öncüsü Oldu
Gucci Roblox Metaverse Alanı

Gucci Daha Evvel Roblox Üzerinden Sanal Ürünler Satmıştı

The Sandbox girişimi lüks tasarım markasının ilk lisanslı sanal kıyafet üretme tecrübesi değil. Ünlü marka Aralık 2020 tarihinde Roblox geliştiricileri ile bir iş birliğine giderek resmî bir sanal kıyafet koleksiyonu oluşturmuştu. Bu süreçte marka Roblox üzerinde “Gucci Garden Experience” isimli bir sanal alan da yaratmıştı. Roblox’ta yer alan Gucci ürünleri tekrar tekrar satıldı ve bazı sanal ürünlerin fiyatları gerçek ürünlerin fiyatları ile yarışacak boyuta ulaştı.

Ancak Roblox’un aksine Ethereum ağında yer alan The Sandbox tamamen kripto para odaklı bir platform. Bu nedenle kullanıcılar ürünleri yalnızca oyunun SAND token isimli para birimi ile satın alabilecek. Bu durum The Sandbox’ın yüksek fiyatlı sanal ürün satışlarına yabancı olduğu anlamına gelmiyor. Aksine, oyun kullanıcıların yalnızca ünlülere yakın olabilmek için bazı arazilere yüz binlerce dolar ödediği bir platform olarak biliniyor.

NFT üreten ilk lüks marka olarak kendine kripto para dünyasında bir yer edinen Gucci, merkeziyetsiz platformlara yatırım yapmaya ve Web3 alanı içinde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar