Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66410.01
-0.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3209.2
0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.47
-2.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $609
1.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Afrika’da Faaliyet Gösteren Kripto Para Borsaları İçin Düzenlemeler Yolda!

Yeni düzenlemelerin bu yıl içinde yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Clock
Paylaş
Güney Afrika’da Faaliyet Gösteren Kripto Para Borsaları İçin Düzenlemeler Yolda!

Güney Afrika’da faaliyet gösteren kripto para borsaları yakın zaman içinde düzenlemeler ile karşı karşıya kalacak.

Güney Afrika Merkez Bankası ve Finans Sektörü Davranış Otoritesi tarafından yakın zaman önce yapılan açıklamada, kripto para şirketlerinin bankalarla resmi ortaklıklarını teşvik eden düzenlemelerin 2022 yılında yürürlüğe girebileceği duyuruldu.

728×90 muhabbit - Güney Afrika'da Faaliyet Gösteren Kripto Para Borsaları İçin Düzenlemeler Yolda!300x250 muhabbit - Güney Afrika'da Faaliyet Gösteren Kripto Para Borsaları İçin Düzenlemeler Yolda!

Bölgede faaliyet gösteren küresel kripto para borsası Luno, düzenlemeler ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti. Borsa ayrıca listelenmek üzere birden fazla varlık yöneticisi kripto para ürünleri oluşturmak için çalışmaların da yapıldığını belirtti.  

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan yatırım analisti Brett Hope Robertson’a göre, düzenleyici kurum, borsaların nasıl işlem yapmaları ile ilgili Hükümetler arası Fintech Çalışma Grubu ve Kripto Varlıklar Düzenleme Çalışma Grubu ile iş birliği yapıyor.

AltCoinTrader CEO’su Richard DeSousa ise yeni düzenleme açıklamaları hakkında şunları dile getirdi:

“Düzenleyicilerin ince bir çizgide yürüyeceğini söylemenin adil olduğunu düşünüyorum. Bir yandan yeniliği göz ardı etmek istemiyorlar, diğer yandan da ekonomik yasa ve düzeni korumak zorundalar.”

Belirsizlik Azalacak

Düzenleyici kurumların beklenen düzenlemeleri getirmesinin mevcut piyasadaki belirsizliği azaltacağı ve kurumsal kripto para yatırımını teşvik edeceği düşünülüyor. Bu düzenlemelerin gerekli olduğu belirtilirken, asıl amacın kara para aklama ve terörle mücadele konusunda düzen sağlamak olduğu belirtiliyor.

Luno’nun Afrika genel müdürü Marius Reitz, gelecek olan düzenlemenin kripto para benimsemesi için bir nimet olacağına inandığını belirtiyor. Reitz ayrıca, yeni gelişme ile birlikte, bankalar ve kripto para şirketleri arasında resmi ortaklıkların da önünün açılacağını belirtiyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar