Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67114.47
0.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3122.38
0.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.23
-0.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $579.8
-0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore Borsası Upbit, 1 Milyon Won Üzeri İşlemleri Askıya Aldı

Clock
Paylaş
Güney Kore Borsası Upbit, 1 Milyon Won Üzeri İşlemleri Askıya Aldı

Güney Kore’nin en büyük kripto borsalarından biri olan Upbit, 1 milyon Kore wonu (721 dolar) üzerinde dijital varlıkların mevduat ve çekimlerini askıya alacak.

Bu adım, mevduat ve çekimlerin yerel kolaylaştırıcılarından biri olan sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) Ten&Ten’in değişikliklerine yanıt olarak geldi. Upbit 17 Nisan duyurusunda Ten&Ten’in Seyahat Kuralı Çözümü hizmetinin kullanımının askıya alınması ve sona erdirilmesinin, mevduat ve çekimleri durdurma kararının ardındaki neden olduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - Güney Kore Borsası Upbit, 1 Milyon Won Üzeri İşlemleri Askıya Aldı300x250 muhabbit - Güney Kore Borsası Upbit, 1 Milyon Won Üzeri İşlemleri Askıya Aldı

Upbit Borsası, Ten&Ten hizmetinin kullanımının sonlandırılmasının ardından 723 dolar üzerindeki para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı.

Upbit, 1 milyon Won üzerindeki para yatırma ve çekme işlemlerini durduruyor!

Ten&Ten, kripto borsasına 1 milyon won üzerindeki kripto mevduat ve çekimlerini sağlamaya yardımcı oldu. 1 milyon won üzerinde mevduat ve çekim izni veren diğer VASP’ler arasında Bblock, Gopax, FlatExchange, Aprobit, Prabang, Borabit, BTX, Flybit, Foblegate, Bithumb, Coinone, Korbit, Coredocs, GDAC, Hanbitco, Qbit, Korea Digital Asset Trust ve Oasis Exchange yer alıyor. 10 Nisan’da yayımlanan bir raporda Avrupa Birliği, Upbit’i Binance’den sonra piyasa payında ikinci sırada göstermişti.

2024’ün ilk çeyreğinde ise Güney Kore wonu kripto ticaret hacminde Amerikan dolarını geride bıraktı. Kaiko verilerine göre, merkezi borsalarda yapılan Kore wonu işlemleri toplamda 456 milyar doları aşarak, Amerikan dolarının yaklaşık 455 milyar dolarlık birikim hacmini geçti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar