Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66312.03
-0.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3504.63
0.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.33
-3.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603.2
0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore, Kripto Para Borsalarını Radarına Aldı!

Mali düzenleyiciler, kripto para borsalarının mali hareketleri hakkında, bankalardan bilgi istedi.

Clock
Paylaş
Güney Kore, Kripto Para Borsalarını Radarına Aldı!

Güney Kore’deki mali düzenleyiciler, ülke sınırları içinde kaç adet kripto para birimi borsasının faaliyet gösterdiğini belirlemeye çalışıyor. Bu kapsamda 5 Mayıs tarihinde yapılan bir açıklamada düzenleyiciler, bankalardan kripto para firmalarıyla yaptıkları ilişkiler hakkında bilgi vermelerini istedi.

728×90 muhabbit - Güney Kore, Kripto Para Borsalarını Radarına Aldı!300x250 muhabbit - Güney Kore, Kripto Para Borsalarını Radarına Aldı!

Açıklamada, ismi açıklanmayan bir düzenleyici kurumun, bankalardan, kripto para birimi müşterileri için hâlihazırda gerçek isim hesapları uygulamayan kripto para borsalarının kurumsal hesaplarını açıklamalarını talep etti. İstenilen bu bilgilerin şimdiye kadar sadece Güney Kore’deki en büyük dört borsa tarafından sağlandığı, geri kalanı ise şimdiye kadar sadece gözetim altında çalıştıkları belirtildi.

Borsaların tespiti ile ilgili açıklama yapan bir borsa yetkilisi şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda, kripto para birimi borsaları hükümetin izni olmadan çalışabilir, bu nedenle kripto para birimi borsalarının tam sayısını belirlemek zordur.”

Ülkede halihazırda, hükümetin kapsamı dışında kalan yaklaşık 100 ile 200 arasında kripto para birimi borsası olduğu düşünülüyor. Tüm bu şirketleri kayıt altına almak isteyen ülke, 24 Eylül’e kadar faaliyetlerini henüz kaydetmemiş olan tüm işletmeleri, revize edilmiş Belirtilmiş Mali İşlem Bilgilerinin Raporlanması ve Kullanılması Yasasına aykırı davrandığı gerekçesi ile beş yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.

Son olarak yeni çıkacak olan yasanın, kripto para borsalarının uygun güvenlik yönetimi sistemleri kurmasını, yerel bankalarla şeffaf ortaklıklar kurmasını ve hükümet yetkilileriyle raporlar sunmasını gerektireceği bildirildi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar