Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59839.55
3.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3189.23
2.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.96
1.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.9
0.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Güney Kore, Kripto Para Denetimlerini Artırıyor!

Güney Kore’den kripto para denetimlerini sıkılaştırma hamlesi geldi. Güney Kore, kripto para sahibi şirketleri yasalar ile şeffaf olmaya çağırıyor.

Clock
Paylaş
Güney Kore, Kripto Para Denetimlerini Artırıyor!

Güney Kore’den kripto para denetimlerini sıkılaştırma hamlesi geldi. Güney Kore, kripto para sahibi şirketleri yasalar ile şeffaf olmaya çağırıyor. Güney Kore mali düzenleyicilerden yayımlanan bir yasa taslağına göre; kripto paraya sahip olan ya da ihraç eden şirketlerin 2024 yılı itibarıyla varlıklarını açıklamalarını zorunlu olacak.

728×90 muhabbit - Güney Kore, Kripto Para Denetimlerini Artırıyor!300x250 muhabbit - Güney Kore, Kripto Para Denetimlerini Artırıyor!

Şirketler, Kripto Paraların Kârları, Hacmi ve Piyasa Değeri Hakkında Bilgi Verecek!

güney kore genel - Güney Kore, Kripto Para Denetimlerini Artırıyor!

Yasa taslağına göre söz konusu bu şirketler, kripto paralar ilgili tüm işlemlerini detaylı bir şekilde yayınlaması gerekiyor. Dijital varlıklardan elde ettikleri karlar da bu kategoriye dahil olacak. Böylelikle bu şirketlerden dijital varlıkları satmaları durumunda elde ettikleri kardan zarara kadar hepsini muhasebesinin tutulması isteniyor. Güney Kore’de “Sanal Varlık Kullanıcı Koruma Yasası” 30 Haziran 2023 tarihinde kabul edilmişti. Bu yasanın onaylanmasıyla birlikte şeffaflık düzenlemeleri de beraberinde geliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar