Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66578.01
3.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3500.2
2.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.26
4.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.8
3.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore Kripto Para Suçlularına Müebbet Hapis Verebilir!

Clock
Paylaş
Güney Kore Kripto Para Suçlularına Müebbet Hapis Verebilir!

Güney Kore kripto para suçlularına yönelik önlemlerini artırıyor. Yeni yasayla birlikte Güney Kore’deki kripto para suçluları, ömür boyu hapis cezası da dahil olmak üzere ağır cezalarla karşı karşıya kalacak.

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) yaptığı açıklamaya göre kripto para suçlularını ciddi yaptırımlar bekliyor. FSC açıklamasında, yasa dışı piyasa eylemleri gerçekleştiren kripto suçlularının, müebbet hapis de dahil olmak üzere büyük cezalar alacağını belirtti.

728×90 muhabbit - Güney Kore Kripto Para Suçlularına Müebbet Hapis Verebilir!300x250 muhabbit - Güney Kore Kripto Para Suçlularına Müebbet Hapis Verebilir!

Sanal Varlık Kullanıcılarını Koruma Yasası 19 Temmuz’da Yürürlüğe Girecek!

Güney Kore, piyasa manipülasyonu ve yasa dışı işlemleri yasaklayan Sanal Varlık Kullanıcılarını Koruma Yasası’nı ise 19 Temmuz’da uygulamaya koyacak. Böylelikle yasadışı kripto para kazancı 5 milyar Kore wonunun üzerinde olan kişiler, ömür boyu hapis veya gelirinin iki katı para cezası ödemesi yapacak.

Güney kore bu hamlesiyle piyasa fiyatlarının manipüle edilmesi ve hileli işlemler gibi yasa dışı piyasa faaliyetleri ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar