Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67793.13
1.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3503.28
0.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.25
9.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.2
0.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore, Kuzey Kore’nin Kripto Para Varlıklarını Durdurmak İçin Yasa Tasarısı Hazırlıyor

Kripto paraların yükselişi, inovasyon ve finansal özgürlüğü bir araya getirirken, bu yeni teknolojinin bazı ülkeler tarafından kötüye kullanılması endişe verici bir sorun haline geldi.

Clock
Paylaş
Güney Kore, Kuzey Kore’nin Kripto Para Varlıklarını Durdurmak İçin Yasa Tasarısı Hazırlıyor

Kripto paraların yükselişi, inovasyon ve finansal özgürlüğü bir araya getirirken, bu yeni teknolojinin bazı ülkeler tarafından kötüye kullanılması endişe verici bir sorun haline geldi.

Son gelişmelere göre, Güney Kore hükümeti, Kuzey Kore’nin kripto paralar ve sanal varlıklar aracılığıyla yasa dışı silah programlarını finanse ettiği iddialarını araştırmak için bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Bu adım, Güney Kore’nin siber güvenlik stratejisinin önemli bir parçası ve siber suçlarla mücadelede kararlı bir adım olarak öne çıkıyor.

728×90 muhabbit - Güney Kore, Kuzey Kore'nin Kripto Para Varlıklarını Durdurmak İçin Yasa Tasarısı Hazırlıyor300x250 muhabbit - Güney Kore, Kuzey Kore'nin Kripto Para Varlıklarını Durdurmak İçin Yasa Tasarısı Hazırlıyor

Yasa tasarısı, Kuzey Kore’nin bilgisayar korsanlığı gibi yasa dışı faaliyetlerle elde ettiği kripto paraları izlemek ve etkisiz hale getirmek için yeni yöntemler sunuyor. Bu tasarı aslında, Ulusal İstihbarat Servisi tarafından Kasım 2022’de sunulan önerinin güncellenmiş bir versiyonu.

Ayrıca, Güney Kore, yabancı siber saldırılara karşı savunmayı güçlendirmeyi hedefleyen bir ulusal siber güvenlik komitesi kurma planları da yapıyor. Bu komite, Ulusal Güvenlik Ofisi Şefi tarafından yönetilecek ve Ulusal İstihbarat Servisi Direktörü de bu komitede yer alacak.

Kuzey Kore’nin Karanlık Kripto Para Saldırıları

Kuzey Kore, bilindiği gibi bilgisayar korsanlarının kripto para hırsızlıklarıyla ünlü bir geçmişe sahip. Yıllar içinde, bu gruplar önemli miktarda dijital varlığı çalmakla suçlandı ve tahminlere göre 2018’den bu yana Kuzey Kore’nin siber saldırıları sonucu yaklaşık 2 milyar dolar kayıp yaşandı. 2023 yılında ise Kuzey Kore’nin 200 milyon dolar değerinde kripto para hırsızlığı yapmış olabileceği düşünülüyor.

Ayrıca FBI’ın, devlet desteği ile Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarını izleyerek, Lazarus adıyla tanınan Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının yaklaşık 40 milyon dolar değerinde ve toplam 1580 Bitcoin tutan 6 adet cüzdan tespit ettiği belirtildi.

Bu yasa tasarısının yürürlüğe girmesi, Kuzey Kore’nin karanlık kripto para saldırılarına karşı önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar