Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64214.48
-1.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3503.3
-0.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.26
-2.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.1
-1.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore Merkez Bankası, Kripto Para Borsalarının İşlem Verilerini İncelemeye Başlayacak!

Güney Kore Ulusal Meclisinin, ülkenin merkez bankasına, kripto para birimleri ile ilgili işletmelerin verilerini soruşturma hakkı vereceği bildirildi.

Clock
Paylaş
Güney Kore Merkez Bankası, Kripto Para Borsalarının İşlem Verilerini İncelemeye Başlayacak!

Güney Kore Ulusal Meclisinin, ülkenin merkez bankasına, kripto para birimleri ile ilgili işletmelerin operatörlerini soruşturma hakkı vereceği bildirildi.

Bilindiği üzere Güney Kore Merkez Bankası (BoK), kripto paraların yetkisi konusunda, ülkenin mali düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ile rekabet ediyor. Ancak şu an için, ülke genelinde kripto varlık sektörünün düzenlenmesi konusunda son söz FSC’ye ait durumda.

728×90 muhabbit - Güney Kore Merkez Bankası, Kripto Para Borsalarının İşlem Verilerini İncelemeye Başlayacak!300x250 muhabbit - Güney Kore Merkez Bankası, Kripto Para Borsalarının İşlem Verilerini İncelemeye Başlayacak!

İşte bu durum bazı tartışmaları da beraberinde getiriyor. Çünkü, Güney Kore hükümeti, her ne kadar kripto para mevzuatını ilerletmeye çalışsa da merkez bankası ve FSC arasında yetki problemi devam ediyor.

Şimdi ise yeni yetki ile birlikte, halihazırda, stablecoinlerden kaynaklanan finansal istikrar riskleriyle ilgili endişelerini dile getiren merkez bankası, bundan böyle kripto para borsalarından işlem verilerini talep edebilecek.

FSC Kripto Paraları Finansal Varlık Olarak Görmüyor

FSC tarafı ise merkez bankasının kripto paraları yönetmesi durumunda, dijital varlıkların geleneksel finansla aynı konuma sahip olduğu mesajını göndereceği konusunda uyarıda bulunuyor. Bilindiği üzere FSC Başkanı daha önce kripto paraları finansal bir varlık olarak görmediğini söylemişti.

kripto paralar 1200x600 - Güney Kore Merkez Bankası, Kripto Para Borsalarının İşlem Verilerini İncelemeye Başlayacak!

Son gelişmeler ile birlikte, hem Güney Kore Merkez Bankasının hem de finansal düzenleyicisinin kripto para operatörlerini araştırabileceği ve işlem verilerine tam erişime sahip olacağı belirtiliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar