Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59076.59
4.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3341.44
2.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.12
1.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413.5
3.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore, Samsung Galaxy Telefonlarında CBDC Testi Yapacak!

Kullanıcılar arasında çevrim dışı kripto para ödemeleri yapmanın mümkün olup olmadığı test edilecek.

Clock
Paylaş
Güney Kore, Samsung Galaxy Telefonlarında CBDC Testi Yapacak!

Samsung, Kore Merkez Bankası tarafından merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için pilot platform oluşturmak üzere yürütülen bir projeye katılmaya karar verdi.

Binance BannerBinance Banner

Bilindiği üzere Kore, 28 Temmuz tarihinde, Ground X tarafından ortaklaşa yönetilen CBDC pilot programına başladı. Bu girişimi güçlendirmek isteyen Kore, yeni bir çalışma ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Konuyla ilgili olarak yapılan bir açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Samsung Electronics kısa süre önce, ilgili tarafların bir test ortamında CBDC’nin pratikliğini araştıracağı, Kore Merkez Bankası liderliğindeki CBDC pilot projesine katılmaya karar verdi.”

Kore Merkez Bankası ve Samsung yetkilileri, projenin daha verimli ve gelişmiş ödeme sistemleri ve finansal katılımı içeren bir CBDC’nin faydalarına dayandığını söyledi. Bu kapsamda Samsung, blockchain tabanlı sistemlerin olası kullanılabilirliğini Galaxy mobil serisinde test etmeyi umuyor.

Yeni gelişme ile ilgili açıklama yapan Samsung yetkilisi şu ifadelere yer verdi:

“Ülkeler arasındaki para transferlerini ve havaleleri kontrol etmeyi, CBDC’yi yayınlamayı ve dağıtmayı, ayrıca bunun sanal ortamlarda nasıl çalıştığını izlemeyi amaçlayan bir pilot program başlatacağız.”

Açıklamalara göre, Galaxy telefonlarında Kore’nin CBDC testinin ilk aşaması, teknolojinin uygunluğuna erişerek aralık ayına kadar devam edecek. İkinci aşama ise, ocak ayından Haziran 2022’ye kadar sürecek ve Kore Merkez Bankası’nın bankacılık uygulamalarını CBDC’yi içerecek şekilde genişlettiği pratiklere erişecek.

Samsung Kripto Paralara Desteğini Artırıyor!

Samsung, 2019 yılından bu yana akıllı telefon donanımına kripto para birimi işlevlerini entegre ediyor. Bu kapsamda, yerleşik kripto para cüzdanıyla S10’un piyasaya sürülmesini, 2020’de Blockchain Anahtar Deposu ile entegre blok zinciri işlevselliğini genişleten S20 serisi izledi.  

Pilot uygulamanın başarılı olması halinde Güney Kore, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan temassız telefon ödemelerini mümkün kılan Apple Pay ve Google Pay gibi hizmetlere CBDC alternatifi sunan ilk ülkelerden biri olacak. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar