Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65898.01
-0.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3374.38
-2.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.87
-3.61%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.1
-0.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore’de Kripto Piyasası İçin Yeni Regülasyon ve İzleme Sistemi

Clock
Paylaş
Güney Kore’de Kripto Piyasası İçin Yeni Regülasyon ve İzleme Sistemi

Güney Kore hükümeti, kripto dolandırıcılığıyla mücadele etmek için gerçek zamanlı izleme sistemini tanıttı. Finansal Denetim Kurumu (FDK), kripto piyasasında şüpheli faaliyetleri izlemek üzere bu sistem hazırladı. Ayrıca Güney Kore’nin kripto yatırımcılarını koruma amacıyla ilk düzenleyici çerçevesi 19 Temmuz’da yürürlüğe getirecek.

728×90 muhabbit - Güney Kore'de Kripto Piyasası İçin Yeni Regülasyon ve İzleme Sistemi300x250 muhabbit - Güney Kore'de Kripto Piyasası İçin Yeni Regülasyon ve İzleme Sistemi

Güney Kore’de Kripto Yatırımcıları için Yeni Koruma Yasası ve İzleme Sistemi

FDK, bu yılın Ocak ayından Mayıs ayına kadar yerel borsalardan gelen işlem verileri için standartlaştırılmış bir raporlama formatı oluşturdu. Bu verilere dayanarak düzensiz işlemleri diğerlerinden ayıran bir izleme sistemi kurdu. KRX’nin (Korea Exchange) kriterlerini örnek alarak işlemleri filtrelemek için simülasyonlar yaptı. Ve metrik göstergeler hazırladı.

FDK, Güney Kore‘nin kripto işlemlerinin %99.9’unu işleyen büyük yerel borsaların bu yeni izleme sistemini uyguladığını belirtti. Ayrıca borsalara, şüpheli işlemleri izlemek için özel ekipler oluşturmaları konusunda tavsiyeler verdi. Tespit edilen işlemlerde onchain verileri gibi denetim bilgileri kullanarak yasadışı faaliyetleri ortaya çıkarmayı teşvik etti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar