Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66426.01
0.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3612.88
1.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.85
-0.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.7
0.43%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Güney Koreli Düzenleyiciler Kripto Para Piyasası Manipülasyonuna Ceza Getirmek İstiyor!

Güney Kore düzenleyicilerin bu isteği kabul edilse de yasanın bu yıl meclisten geçmesi zor görünüyor.

Clock
Paylaş
Güney Koreli Düzenleyiciler Kripto Para Piyasası Manipülasyonuna Ceza Getirmek İstiyor!

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), 23 Kasım 2021 tarihinde Güney Kore Parlamentosu’na sunduğu bir rapora göre, Ulusal Meclis’in kripto para piyasalarında yapılan fiyat manipülasyonu ve içeriden alınan bilgilerle yapılan işlemler gibi haksız davranışlara ceza getirilmesini istiyor.

728×90 muhabbit - Güney Koreli Düzenleyiciler Kripto Para Piyasası Manipülasyonuna Ceza Getirmek İstiyor!300x250 muhabbit - Güney Koreli Düzenleyiciler Kripto Para Piyasası Manipülasyonuna Ceza Getirmek İstiyor!

Ulusal Meclis, FSC’ye bir ay içinde kripto paralarla ilgili kapsamlı bir yasa tasarısı hazırlamasını emretti. Ancak yasa, muhtemelen 9 Aralık 2022 tarihinde yapılacak olan son parlamento toplantısına kadar hazır olamayacak gibi duruyor. Sebebi ise bu konuda bir yasanın uzun süredir yapılmamış olması.

NFT’ler için de Vergi Çağrısında bulunuldu!

FSC, haksız bir şekilde elde edilen kazançlara en az bir yıl hapis ve kazancın üç ila beş katı para cezası ile cezalandırılmasını talep ediyor. 4,2 milyon $ üzerindeki haksız kazançlar için asgari ceza beş yıl hapis olarak düşünülüyor. FSC ayrıca, NFT’lerin muaf tutulacağını belirten önceki ifadeyi değiştirerek NFT’ler için de vergi çağrısında bulundu.

Korea Times’ın yaptığı habere göre 2,100 $ üzerindeki kripto para kazançlarına %20 vergi getirmeye hazırlanıyor. Bununla birlikte FSC, sanal varlık hizmet sağlayıcılarının kendilerini düzenleyebilmeleri ve herhangi bir anlaşmazlığı yönetebilmeleri için bir birlik oluşturmasını da istiyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar