Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63750.02
3.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3490.36
2.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.72
-1.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.7
1.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Güney Koreli Düzenleyicilerin Yeni Hedefi Bithumb!

Bithumb borsasında neler oluyor?

Clock
Paylaş
Güney Koreli Düzenleyicilerin Yeni Hedefi Bithumb!

Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb, ülkenin Ulusal Vergi Servisi (NTS) tarafından “özel vergi soruşturması” altında araştırılmaya başlandı.

10 Ocak 2023 tarihinde yerel raporlara göre vergi memurları, ülkenin merkezindeki borsanın merkezine baskın düzenledi. Paylaşılan bilgilere göre yetkililer, Bithumb Kore, Bithumb Holdings ve bağlı kuruluşlarının yurtiçi ve yurtdışı işlemlerini inceleyerek vergi kaçakçılığı olasılığını araştırıyor. Bithumb’un sahipliği hakkında da olası vergi kaçakçılığının araştırıldığı da gelen bilgiler arasında.

Binance BannerBinance Banner

Vergi soruşturmasını, özel vergi araştırmalarını yapan Seul Bölgesel Vergi Servisi 4. Soruşturma Bürosu yönetiyor.

Bithumb, 2018 yılında da NTS tarafından özel bir vergi kaçakçılığı soruşturması daha geçirmişti. Soruşturma o tarihte borsanın 64 milyon dolar değerinde gelir vergisi kazanmasından sonra gerçekleşmişti. Yeni soruşturma ise 3 Ocak 2023 tarihinde eski Bithumb Başkanı Lee Jung-Hoon’un 70 milyon dolarlık dolandırıcılık suçundan beraat etmesinden sonra gerçekleşti.

Bithumb hakkında sorular ve soruşturmalar artmaya devam ediyor

Bithumb borsası hakkındaki tek soruşturma vergi kaçakçılığı soruşturması değil. Bithumb’un en büyük hissedarının yöneticisi Park Mo, beraat etmeden önceki gün 30 Aralık 2022 tarihinde ölü bulundu. Mo, zimmete para geçirme ve hisse senedi fiyatı manipülasyonu nedeniyle yerel makamlar tarafından soruşturma altındaydı.

Mo gibi birçok kripto para milyarderi son 1 ay içinde ölü bulundu. Yakın zamanda ölü bulunan milyarderler arasında MakerDAO Kurucu Ortağı Nikolai Mushegian ve Amber Group Kurucu Ortağı Tiantian Kullander gibi isimler bulunuyor. Kripto para topluluğundaki bazı kullanıcılar FTX’in batış zamanı ile ölümlerin aynı zamana denk geldiğini vurgulayarak aralarında ilişki olabileceği iddialarını attı.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar