Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56085.36
9.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3219.67
4.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.15
6.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.3
2.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Koreli Savcılar Terraform Labs Çalışanlarına Ülkeden Ayrılma Yasağı Getirdi!

Terraform Labs’ın kilit ekip üyelerine seyahat yasağı getirildi.

Clock
Paylaş
Güney Koreli Savcılar Terraform Labs Çalışanlarına Ülkeden Ayrılma Yasağı Getirdi!

Terraform Labs çalışanlarının, ülkenin savcılarının projenin önemli geliştiricilerine ayrılma yasağı getirmesi nedeniyle Güney Kore’den ayrılamadığı bildirildi.

Kore yerel medya kuruluşu JTBC, kısa süre önce yaptığı açıklamada, Seul Güney Bölge Savcılığından bir soruşturma ekibinin Terraform Labs’ın kilit ekip üyelerine seyahat yasağı getirdiğini bildirdi. Yasağın, şirket içindeki kilit yetkililerin soruşturmadan kaçınmak için yurt dışına kaçma olasılığını ortadan kaldırmak için getirildiği belirtiliyor.

Binance BannerBinance Banner

Raporda ayrıca, soruşturmada kilit isim olan Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un şu anda ülke dışında bulunan Singapur’da ikamet ettiği vurgulandı. Bu nedenle savcılık, Kwon hakkında daha kapsamlı bir soruşturma başlatmadan önce pasaportunu geçersiz kılmak gibi önlemler alabilir.

Terra geliştiricisi Daniel Hong, konu ile ilgili attığı bir Tweet’te, eski Terraform Labs çalışanlarının bile hükümetten çıkış yasağı aldığını paylaştı. Hong’a göre, soruşturma devam ederken kanıtların yok edilmesi olasılığını önlemek için çalışanların hiçbirine bilgi verilmedi.

Hong ayrıca, çalışanlara “kabul edilemez” olarak nitelendirdiği suçlular olarak muamele edildiğini gösterdiğini söyleyerek yasakla ilgili hayal kırıklığına uğradığını dile getirdi. Geliştirici ayrıca, iş birliği yapmaya istekli olabilecek çalışanların yasak nedeniyle fikirlerini değiştirmiş olabileceğini söyledi. 

Bu arada Kore’deki borsalar, Terra’da olduğu gibi başka bir durumu önlemek için düzenleyici uyumu sağlayacak ve ortak kararlar alacak yeni bir sistem oluşturdu. Benzer bir facianın yaşanması durumunda acil durum sistemi 24 saat içinde devreye girecek.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar