Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57029.98
10.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3266.41
6.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.26
4.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.1
0.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Koreli Teknoloji Devi LG, Kripto Para Sektörüne Giriyor!

LG, bu yıl piyasaya sürülecek bir kripto para cüzdan uygulaması geliştiriyor.

Clock
Paylaş
Güney Koreli Teknoloji Devi LG, Kripto Para Sektörüne Giriyor!

Teknoloji ve geleneksel finans şirketleri, kripto para tabanlı işletmelere ve operasyonlara fon aktarıyor. Bunlardan sonuncusu ise elektronik devi LG oldu.

Kısa süre önce çıkan habere göre Güney Koreli elektronik devi LG, bu yıl piyasaya sürülecek bir kripto para cüzdanı uygulaması geliştiriyor.

Binance BannerBinance Banner

Wallypto adı verilen cüzdan, kısa süre önce mobil donanım işini bırakıp yazılım çözümlerine yönelen şirket için yeni bir iş aşamasının parçası olacak. Yapılan açıklamada Wallypto’nun, lansman sırasında yalnızca Hedera Hashgraph varlıklarını destekleyeceği belirtildi.

Bu yeni cüzdanın piyasaya sürülmesi, LG’nin kripto para alanına yeni bir ilgi duymasının hemen ardından geliyor. Bilindiği üzere LG, temmuz 2021’de mobil donanım bölümünü terk etti ve şimdi yazılım ve diğer platformlara geçiyor.

Mart ayındaki en son genel hissedarlar toplantısında LG, olası iş uzantılarından biri olarak blockchain tabanlı yazılım geliştirme ve satışı sektörü de dahil olmak üzere, iş odağının bir parçası olarak blockchain teknolojisini tanıttı. Yani yeni gelişmenin, şirketin ürün portföyünü çeşitlendirme stratejisinin bir parçası olarak kabul ediliyor.

Şu anda test aşamasında olan cüzdan, bu yıl içinde piyasaya sürülecek ve belirli hizmetler için ödeme yapmak üzere LG cihazlarıyla bağlantılı olacak. Kore Üniversitesi Bilgi Güvenliği Okulu’nda profesör olan Kim Seung-joo’ya göre bu, şirketin yeni ve daha iyi hizmet ve ürün stratejileri tasarlamasına olanak sağlayacak.

Desteklenen varlıklar söz konusu olduğunda, Wallypto ilk başta yalnızca Hedera Hashgraph tabanlı tokenları destekleyecek ve daha sonra diğer ana kripto para birimleri için destek içerecek. Cüzdan, kullanıcıların NFT’lerini kaydetmelerine ve kontrol etmelerine izin vereceğinden, NFT desteği de cüzdan içinde mevcut olacak.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Bu gelişme aslında LG’nin cüzdan sektöründeki ilk girişimi değil. Hatırlanacağı üzere şirket, ödeme yapmak için Visa ve Mastercard ağlarını kullanan dijital bir cüzdan olan LG Pay’i 2019’da piyasaya sürmüştü.

Dev Şirketler Kripto Para Ekosistemine Dahil Oluyor

LG’nin Samsung gibi dev rakipleri, Web3 ve kripto para birimi geliştirmeleri söz konusu olduğunda daha aktif olmaya başladılar. Samsung, amiral gemisi telefonu Galaxy S10 serisinin lansmanı ile 2019 yılında ilk kripto para cüzdanını tanıttı.

Şirket kısa süre önce bir NFT ekosistemi oluşturmak için bir de anlaşma imzaladı ve ayrıca “Space Tycoon” adlı kendi metaverse girişimini başlattı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar