Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60041.99
2.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.14
1.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.94
0.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.7
0.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Hack İle İlgili Twitter’dan Açıklama Geldi!

Twitter Support hesabı üzerinden paylaşılan “flood” ile yapılan açıklamada organize bir sosyal mühendislik saldırısından bahsedilmekte.

Clock
Paylaş
Hack İle İlgili Twitter’dan Açıklama Geldi!

Dün gece yaşanan organize saldırının ardından Twitter ekibinden detaylı bir açıklama gelmiş durumda.

Twitter Support hesabı üzerinden paylaşılan “flood” ile yapılan açıklamada organize bir sosyal mühendislik saldırısından bahsedilmekte.

Yapılan açıklamada Twitter, hackerların önde gelen hesaplara erişim kazandığını, bunu ise koordineli bir sosyal mühendislik saldırısı ile gerçekleştirerek sisteme ve sistem araçlarına erişim kazanıldığı belirtilmiş durumda.

Elde edilen erişimin önde gelen hesaplara müdahale edilmesi için kullanıldığını belirten yetkililer, sorun üzerinde çalışıldığını ve başka zararlı aktiviteler olup olmadığının kontrollerinin devam ettiğini belirtmiş durumda.

İlk Olarak Binance

Hackerlar panele erişim sağladıktan sonra ilk olarak Binance’in Twitter hesabı üzerinden tweet attı. Herkes Binance hesabına odaklanmış iken, Binance hesabının şikayet edilmesini isteyen Binance CEO’su CZ’nin hesabı da hackerlar tarafından ele geçirildi.

Hemen ardından hızlı bir şekilde devam eden tweet Coinbase, Ripple, Bitfinex, Tron Foundation, Gemini ve Kucoin gibi hesaplar üzerinden aynı tweeti attı.

Elon Musk ve Diğer Ünlüler

Elon Musk, Kanye West, Kim Kardashian gibi ünlülerin de hesaplarına erişim sağlanması ile birlikte, olay dünya çapında duyuldu. ABD Başkanlık Seçimleri’nde Trump’ın rakibi olan Joe Biden’ın da hesabının ele geçirilmesi ile birlikte olay farklı bir boyuta evrildi.

Screenshot 11 - Hack İle İlgili Twitter'dan Açıklama Geldi!
Elon Musk Tweeti

Herkes Trump’ın Twitter hesabından da tweet beklerken durum gerçekleşmedi.

Twitter ise halen sorunun tam anlamıyla çözüldüğünü belirtmiyor. Çalışmaların devam ettiğini belirten yetkililerden yeni bir açıklama gelmiş değil.

12 BTC Toplandı

Hackerların birden çok hesap paylaşması ile birlikte farklı hesaplara mağdurlar tarafından gönderilen Bitcoin’lerin sayısı azımsanacak cinsten değil. Cüzdanlardan birinde 12 BTC toplanmış durumda.

Ripple hesabından XRP cüzdanı paylaşan hackerların birden çok blockchain ağında birden çok hesabı bulunmakta.

Önde gelen borsalar ise durum ile ilgili olarak ilgili cüzdanların kara listeye alındığını ve bu cüzdanlardan gelen kripto paraların kesinlikle kabul edilmeyeceğini belirtmiş durumda. Açıklama yapan borsalara arasında OKEx, Huobi, Binance, Coinbase ve Bitfinex bulunmakta.

Hack olayı ile birlikte Google’daki Bitcoin aramalarında da büyük bir yükseliş gözlenmekte. Sizce “Twitter hack olayı” Bitcoin için iyi mi olacak, yoksa kötü mü?

Yaşanan saldırı ile ilgi haberlerimize aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Binance ve CZ

Coinbase ve daha fazlası

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar