Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61032.01
6.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3297.32
1.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.54
-1.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.8
3.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Hacklenen KuCoin, Çalınan Varlıkları Geri Ödeyecek

KuCoin saldırıya nasıl bir tepki gösterdi?

Clock
Paylaş
Hacklenen KuCoin, Çalınan Varlıkları Geri Ödeyecek

Kripto para borsası KuCoin’in Twitter hesabı çalındı ve çalındığı 45 dakikalık sürede 22.628 USDT değerinde varlık çalındı.

KuCoin resmi Twitter hesabı 24 Nisan 2023 Pazartesi sabah saatlerinde saldırıya uğradı ve ele geçirildi. Ele geçiren kişiler sahte bir etkinlik düzenleyerek kullanıcıların varlıklarını çalmaya çalıştı. Twitter hesabı 45 dakika kadar kısa bir süre sonra geri alındı ancak bu süreçte 22 işlem yapıldı ve 22.628 USDT değerinde varlık çalındı.

Binance BannerBinance Banner

Borsa yaptığı açıklamada kendisiyle iletişime geçen ve doğrulanan tüm varlıkları geri ödeyeceklerini açıkladı. Ayrıca tüm müşterilerine daha iyi güvenlik önlemleri alacağına dair söz verdi. Şirket, yaşanan olay hakkında Twitter ile işbirliği yaptığını ve daha derin bir araştırma yapılacağını da belirtti.

Saldırıya uğrayan mağdurlardan bir tanesi Twitter üzerinde bu tarz birçok sahte etkinlik olduğunu belirtti. Twitter kullanıcıları ayrıca borsanın saldırıya çok hızlı bir şekilde yanıt vermesinden çok memnun olduğunu açıkladı.

Bu tarz saldırılar daha önce de oldu. Yaşanan Twitter resmi hesaplar üzerinden gerçekleşen saldırılardan bazıları şunlar:

  • 2022 Eylül CoinDCX’in hesabı çalındı ve sahte XRP dağıtıldığına dair reklam yapıldı
  • 25 Ocak 2023 tarihinde Robinhood’n hesabı çalındı ve bir kripto para dağıtıldığına dair reklam yapıldı
  • 28 Ocak 2023 tarihinde NFT projesi Azuki’nin Twitter hesabı çalındı ve sadece 30 dakikada 758.000 dolarlık bir kayıp yaşandı.

KuCoin saldırısı nasıl yapıldı ve bu saldırılardan nasıl korunabilir?

Sosyal medya paylaşımlarıyla yapılan saldırılarda direkt olarak sahte bir site bağlantısı bulunuyor. KuCoin saldırısında da aynı şekilde oldu. Bu sahte siteye girerek cüzdanlarını bağlayan kişilerin tüm varlıkları saldırganlar tarafından çalınıyor.

Sahte etkinlikte orijinal siteye benzer bir site bağlantısı kuran saldırganlar, kullanıcıların dikkatsizliğinden faydalanıyorlar. Peki bu saldırılardan nasıl korunabiliriz?

Öncelikle yapılacak olan şey resmi internet sitesine girerek duyurunun gerçekten yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesidir. Sonrasında yapılacak şey ise paylaşılan internet sitesi bağlantısının gerçekten o sitenin olup olmadığına bakmaktır. Genelde dolandırıcılar resmi siteden bir yada iki harfi farklı olan bir site kurarak kullanıcıları dolandırmaya çalışıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar