Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65968.01
-1.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3482.37
0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.34
-2.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.3
0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Haftalık Kripto Para Piyasası Analizi

Kripto para piyasası analisti Doodle, muhabbit.com okuyucuları için gündeme dair son gelişmeleri yazdı.

Clock
Paylaş
Haftalık Kripto Para Piyasası Analizi

Ladies And Centilmenler; korku, fud dolu kritik bir haftayı geride bıraktık. Fed faizi sabit bırakmışken, bu düşüş hiçbirinize anlamlı gelmediyse muhabbit üzerinde yazdığım geçmiş değerlendirmelerimi okumanızı öneririm.

Bugüne Bitcoin tarafında hızlı bir yükseliş ile başladık. Ama yine de güvenli noktada değiliz. 28200 kırılmadıkça short kovalamaya devam edeceğim. 29500 seviyesinin üstüne kırmadıkça da uzun vade long işlem kovalamayacağım. Ben düşen trendin devam edeceğine inanıyorum.

728×90 muhabbit - Haftalık Kripto Para Piyasası Analizi300x250 muhabbit - Haftalık Kripto Para Piyasası Analizi


ETF Onayları ve Önemi


Biliyorsunuz bu ay onay bekleyen bütün ETF kararları SEC tarafından ekim ayına ertelendi. Bu ertelemenin bitmediğini ve 2024 ilk çeyreğe kadar erteleneceği düşüncesindeyim. ABD sıkılaşma politikasını bozmadan 2023’ü kapatır. Bu politika çerçevesinde ETF onayları gözüme makul gelmiyor. Belki başvurulardan 1-2 tanesinin ekim ayı içerisinde yetersiz bulunup, reddedilme olayına da tanık olabiliriz. Ama bizim için önemli olan büyük şirketlerin başvuruları ve bunun da 2024’ün ilk çeyreğinde onaylanacağı görüşündeyim. Bunu da piyasayı canlandıracak ve hatta boğayı başlatacak bir karar olarak görebiliriz.


Altcoin Sepetimde Hangi Coinler Mevcut


Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi, önceliğimi 2021 boğası görmemiş popüler ve yüksek hacimli coin’lere verdim. Bunlar; APT, ARB, SUİ, SEİ, APE, GAL, OP, AVAX, NEAR ve son olarak MAGIC. Bu listeye 20 coin daha ekleyeceğim. Onlar hakkında yine sizlere Muhabbit aracılığı ile detaylı bilgi vereceğim. Fakat bu eklemeler için büyük bir düşüş senaryosunu bekliyorum. Bu gerçekleştiğinde altcoin sepetim tamamlanmış olacaktır.


Hâlâ Nakitte Kalıp, Büyük Düşüşü Beklemek Mantıklı mı ?


Piyasanın nereye kadar düşeceğini ya da çıkacağını birilerinin net olarak bilmesi mümkün değildir. Bizler sadece analiz yapar, verilere dayalı istatiksel bir sonuç çıkarırız. 13800-14500 arası dip beklentimin önümüzdeki 6 ay içinde geleceğini düşünüyorum. Fakat yarım saat sonra ABD tarafında kripto paraya serbestlik bildirgesi yayınlanır, tüm veri çöp olur. Yani biz analizleri rakamlara göre yaparız, ancak sonucu haberler sağlar. Genelde de haberler bizlerin rakamsal istatistiklerine uygun olarak piyasaya sürülür. 28200 direnç bölgesi derim, mesela tam oraya geldiğinde öyle bir fud çıkar ki dümdüz aşağı ineriz.

Ben istatiksel verilerime göre hesapladığım alım noktasına gelen 10 tane coin’in ilk alımlarını geçtiğimiz haftalarda yaptım, 2 parça daha alım yapacağım. Bütün alımlarımı 3 parça halinde yapmaya calısıyorum. Örnek coin değeri; 10 dolar ise bir parça buradan, bir parçasını 7 dolara diğer parçayı da 5 dolara olacak gibi değerler örneklendirme içindir. Tabii ki destek bölgelerine göre minimum %25 değer kaybedince alım sağlıyorum.

Daha düşecek ise neden alıyorsun? Düşüş beklentim Bitcoin tarafında. O düşerken evet bütün coinler düşüyor. Fakat bazı projeler gerçekten dip seviyesine geldiğinde bu düşüş öncesi öyle bir haber çıkıyor ki piyasaya fiyat uçuyor. Bunun önüne geçmek için parçalı alım kullanıyorum. Güzel paralar kazanacağımız muazzam bir sezona 6 ay kaldı. Kendinizi buna odaklayın.

Tüm yazılarım için buraya tıklayabilirsiniz!

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar