Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66508.2
-5.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3208.4
-8.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.14
-17.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $575.9
-6.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Haftalık Market Analizi

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) fiyat değişimleri ve market analizi karşınızda!

Clock
Paylaş
Haftalık Market Analizi

Aralık ayının başında küçük toparlanmalar olsa da sonrasında kripto para piyasasında büyük düşüşler yaşandı. Bitcoin’deki bu panik satışlar sebebiyle fiyatta %25’den fazla düşüş yaşandı. Bu düşüşün ardından fiyat henüz toparlanamadı yani ayılar halen kripto para piyasasını kontrol etmeye devam ediyor.

728×90 muhabbit - Haftalık Market Analizi300x250 muhabbit - Haftalık Market Analizi

Bitcoin (BTC) Analizi

1 - Haftalık Market Analizi

Geçtiğimiz hafta bu panik satışlarının gölgesinde başlasa da, fiyatta güçlü toparlanmalar görmeye başladık. Grafiğe baktığımızda kripto para piyasasının lideri Bitcoin’in geçtiğimiz hafta oldukça güzel bir performans gösterdiğini görebiliriz. Boğaların atağıyla birlikte Bitcoin düşüş kanalından çıktı ve 52.000 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’in yükselişi ile birlikte de tüm kripto para piyasası toparlanmaya başladı.

Sonuç olarak kripto para piyasası genel olarak yükselmekte. Bitcoin’in önünde oldukça önemli olan 52.000 dolar seviyesi bulunmakta. Burayı geçebilirse 4 Aralık’tan önce destek olarak çalışan 54.000 dolar seviyesi direnç olarak karşısına çıkacaktır.

Ethereum (ETH) Analizi

2 - Haftalık Market Analizi

Sypool Protocol’ün hazırladığı haftalık teknik analiz yazısına Ethereum’a da yer verilmiş. Ethereum bu ayın başında yaşanan düşüşlerde derinlemesine etkilenmedi. Aslında düşüş yaşasa da fiyat hızla geri toparlandı. Ancak sonrasında fiyat 4.000 dolar bölgesini sıkça kırmaya başladı (hem destek olarak hem de direnç olarak). Burada ayıların veya boğaların net bir kazananı olmadığını söyleyebiliriz.

Sonuç olarak Ethereum’daki yükseliş pek güçlü görünmemekte. Şu an için iyi bir strateji ve kâr marjı oluşturmak oldukça güç görünüyor. Şu an Ethereum için dirençlerini kırmasını beklemek daha doğru görünüyor.

Solana (SOL) Analizi

3 - Haftalık Market Analizi

Geçtiğimiz hafta (14-19 Aralık) fiyatın güçlü bir yükseliş sürdürdüğünü görmekteyiz. Bu süre zarfında satış baskısının fazla olmadığını söyleyebiliriz. ATH (All Time High- Tüm zamanların en yüksek seviyesi) seviyesinden fibonacci ölçümüne baktığımızda fiyatın 0,5 düzeltme seviyesine geldiğini görmekteyiz. Kısa vadede düzeltmeler gelse de şu an için alıcıların büyük bir baskınlığı bulunmakta. Şimdilik Solana için işler yolunda gitmekte.

Bu yazının kaynağı olan Sypool Protocol’ün hazırladığı haftalık analiz yazısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar