Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52101.18
0.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2997.05
2.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.17
-1.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.8
0.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hillary Clinton, Biden Yönetimini Kripto Para Borsalarına Baskı Yapmaya Çağırdı!

Hillary Clinton, Rusya’nın kripto para platformlarına erişiminin engellenmesi için Biden yönetimine çağrıda bulundu.

Clock
Paylaş
Hillary Clinton, Biden Yönetimini Kripto Para Borsalarına Baskı Yapmaya Çağırdı!

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta, Rusya’ya yaptırım istekleri devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ukrayna kripto para borsalarına, Rus kullanıcıların hesaplarını engelleme talebinde bulunmuştu. Ardından Coinbase, Kraken ve Binance olmak üzere ünlü kripto para borsaları, bu tarz bir yaptırımı uygulamayacaklarını ifade ettiler.

Binance BannerBinance Banner

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Olumlu sonuç alamayan Ukrayna’nın bu isteği sonrası, eski ABD Başkan Adayı Hillary Clinton da Biden yönetimden benzer bir istekte bulundu.

ABD’nin eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Rus kullanıcıların, kripto para borsalarındaki işlemlerini sonlandırmak için Biden yönetimi baskıcı olmalıdır. Kripto para borsalarının, Rus kullanıcıların işlemlerini engelleme talebini reddetmesi, beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Herkes şu anda Rusya’nın ekonomik faaliyetlerini yavaşlatmak için elinden gelenin fazlası yapmalı.

Açıklamasına devam eden Hillary Clinton, Biden yönetime konuyla ilgili eleştirilerde de bulundu. Kripto para piyasasının Ruslar için finansal bir kaçış yöntemi olduğunun altını çizen Clinton, yönetimin bu durum için yeterince müdahale etmediğini vurguladı.

Rusya’nın kripto para birimine erişimine ilişkin, Biden yönetiminin Hazine Bakanlığı‘na çağrıda bulunan Clinton, Hazine Bakanlığı’nın bu konuda bir an önce harekete geçmesi gerektiğini ifade etti.

Hilary Clinton, Kripto Paraların Düzenlenmesi Konusunda da Çağrı Yapmıştı!

kripto paralar
Kripto para birimleri bir arada.

Hillary Clinton geçtiğimiz 2021 yılının Kasım ayında kripto paraların düzenlenmesine ilişkin Hazine Bakanlığı’na çağrıda bulunmuştu. Yapmış olduğu çağrıda, kripto paraların ABD dolarının itibarını zedeleyebileceğine ilişkin endişelerini de ifade etmişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar