Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61523.99
3.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3280.76
3.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.71
2.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $547.8
2.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Hindistan Kripto Para Dünyasına Adım Attı

Clock
Paylaş
Hindistan Kripto Para Dünyasına Adım Attı

Dünya’nın önemli ekonomik gelirine sahip olan Hindistan, kripto para ile ilgili son kararını açıkladı. Hindistan’ın, bir süredir dijital paralara karşı olduğu bilinmekteydi. Yaklaşık 2 senedir kripto para ticaretine yasaklar getirmişti. Bu süre zarfında ülke katı kurallar uyguluyordu. Fakat şimdi iş değişti. Hindistan Merkez Bankası yaptığı açıklamada dijital paraların ticaretine izin verildiğini belirtti. 

728×90 muhabbit - Hindistan Kripto Para Dünyasına Adım Attı300x250 muhabbit - Hindistan Kripto Para Dünyasına Adım Attı

Hindistan kalabalık nüfusu ve hızlı büyüyen ekonomisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yaşadığı büyük atılımlar sayesinde dünyanın en iyi ekonomi ülkeleri arasına giriyor. Ekonomi savaşında Amerika ve Çin gibi rakiplerine adeta göz dağı veriyor. Hatta yakın gelecekte Hindistan’ın dünya ekonomisinde 3. sıraya yerleşeceği konuşuluyor. Ticari savaşta geri kalmayan ülke, üst sıralarla makası iyice daraltıyor. Ekonomik açıdan ciddi bir potansiyelinin olması kripto paralara giriş yapmasını önemli ölçüde etkileyebilir.

Hindistan aldığı kararla kripto para ticaretinin önünü açmış oldu. Sadece ticaretin değil, kripto para borsalarının da önü açılmış oldu. Hatta geçen ay dijital paraların önemli borsası olan Binance, Hindistan için birtakım görüşmelerde bulundu. Binance şirketi, Hindistan’da bulunan dijital para borsası WazirX ile görüştü. İki şirketin yaptığı görüşmenin sonucunda, birlikte entegre şekilde çalışmanın önü açıldı. Haberi duymuş olan diğer borsa şirketlerinin de yakın zamanda ülkeye çıkarma yapacağı gelen haberler arasında. 

Kripto Para Haberi Yatırımcıyı Sevindirdi 

Kripto paranın serbest olması en çok yatırımcıların yüzünü güldürdü. Ülkede yer alan küçük ve büyük ölçekli yatırımcılar yasağın kalkmasını bekliyordu. Uzun zamandır uygulanan yasağın kalkması en çok bireysel yatırım yapanlara yaradı. Şimdi Hindistan halkı rahat bir şekilde yatırımlarını yapabilenin sevincinde. Hindistan’ın Dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında yer alması büyük bir potansiyeli ortaya çıkarmış oldu. İlerleyen günlerde Hindistan merkezli yatırımlar piyasada görülebilir. 

Tablonun geneline baktığımızda ise, ülkeler her ne kadar sanal para için yasak koysalar da engellemenin zor olduğunu görmekteler. Dijital para birimlerine yasak getirmek yerine farklı strateji izlemeleri gerek. Piyasada ciddi şekilde tutunan kripto paralara karşı çözüm bulmak en mantıklı seçenek. Bu yüzden ülkeler yavaş yavaş para birimlerini benimseme yolunda.  

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar