Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65076.92
0.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3554.72
1.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.06
1.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.4
1.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hindistan, Kripto Para Düzenlemelerini 2022 Yılında Tamamlamayı Düşünüyor!

Hükümetin, 2022 yılının şubat ayında gerçekleşecek olan Bütçe zamanına kadar kripto para birimi düzenlemesi getirmeyi planladığı bildirildi. 

Clock
Paylaş
Hindistan, Kripto Para Düzenlemelerini 2022 Yılında Tamamlamayı Düşünüyor!

Hindistan hükümetinin, 2022 yılı Şubat ayında gerçekleşecek olan bir sonraki genel Bütçe zamanına kadar kripto para birimi düzenlemesi getirmeyi planladığı bildirildi. Elde edilen bilgilere göre, hükümetin Bitcoin gibi kripto para birimlerini yasaklamak yerine kripto para varlıklarını emtia olarak düzenlemesi muhtemel görünüyor.

728×90 muhabbit - Hindistan, Kripto Para Düzenlemelerini 2022 Yılında Tamamlamayı Düşünüyor!300x250 muhabbit - Hindistan, Kripto Para Düzenlemelerini 2022 Yılında Tamamlamayı Düşünüyor!

Yerel haber kuruluşu Business Today tarafından yayımlanan habere göre, Hindistan hükümeti bu yeni girişim için çalışmalara başlamış durumda. Konu ile ilgili haber kuruluşu şu ifadelere yer verdi:

“Maliye Bakanlığı yetkilileri, Business Today Television’a kripto para birimleri için bir yasanın büyük olasılıkla bir sonraki genel Bütçe zamanına kadar çıkacağını söyledi.”

Ayrıca, haberde yer alan bilgilere göre, Hindistan hükümetin kripto para birimlerini, emtiaların düzenlenme şekline benzer şekilde, işlemler ve kazançlar üzerinde uygun vergilendirme ile bir varlık sınıfı olarak düzenlemesinin de muhtemel olduğu belirtiliyor. Hatırlanacağı üzere haziran ayında, hükümetin, söz konusu kripto paraları bir varlık sınıfı olarak sınıflandırması ve Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulunun (SEBI) kripto para sektörü için düzenlemeleri denetleyeceği açıklanmıştı.

Konu ile ilgili çıkan çeşitli kaynaklara göre, Maliye Bakanlığı ve Hindistan Merkez Bankası (RBI) yetkililerinin kripto paralar için düzenleyici çerçeveye özel çaba gösterdiği belirtiliyor. Bununla birlikte, merkez bankasının son zamanlarda kripto para birimleri hakkında hala “ciddi endişeleri” olduğu belirtiliyor.

Bilindiği üzere, Hindistan şu anda kripto para sektörünü doğrudan düzenlemiyor. Hükümet, devlet tarafından çıkarılacak olan CBDC hariç, Bitcoin gibi tüm kripto para birimlerini yasaklamayı amaçlayan “Kripto Para Biriminin Yasaklanması ve Resmi Dijital Para Biriminin Düzenlenmesi” başlıklı bir yasa tasarısı düşünüyor. Tasarı, eski Maliye Bakanı Subhash Chandra Garg başkanlığındaki bakanlıklar arası bir komite tarafından 2019 yılı Temmuz ayında yayımlandı.

Hindistan Kripto Paralara Bakışını Değiştiriyor

Ancak son raporlar, hükümetin kripto para birimlerini yasaklama fikrinden uzaklaşmış olabileceğini gösteriyor. Hatta son olarak Hindistan Parlamento Finans Daimi Komitesi başkanı eylül ayında Hindistan’daki kripto para birimi mevzuatının “farklı ve benzersiz” olacağını açıkladı.

Kripto para borsası Wazirx’in CEO’su Nischal Shetty, yaklaşmakta olan Hindistan kripto para düzenlemesi hakkında şunları söyledi:

Hindistan’ın gelecek yıl kripto para düzenleme yasasını getirmeyi planladığını duymak harika! Kripto paralar, ülkelerin artık bir yasaktan bahsetmediği bir aşamaya geldi.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar