Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60754.8
6.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3280.87
1.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.4
-1.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $407.9
3.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Hindistan Merkez Bankası Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!

Hindistan Merkez Bankası, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili mevcut düzenlemeler hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Clock
Paylaş
Hindistan Merkez Bankası Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!

Hindistan Merkez Bankası bugün yeni bir genelge yayımladı. Bankaların ve diğer kuruluşların müşteri durum tespiti yapması gerektiğini söyledi. Buna rağmen kripto para birimlerinin ülkede yasa dışı olmadığını açıklığa kavuşturdu.

Hindistan Merkez Bankası (RBI), 31 Mayıs tarihli bir basın açıklamasında, 2018 genelgesinin Yüksek Mahkemenin bankaların kripto para işlemlerini yasaklama kararını bozduğunu, bugünden itibaren geçersiz olduğunu belirtti. Merkez bankasının son yayımladığı genelge ile kripto paralarla ilgili herhangi bir yasağın olmadığını açıklamış oldu.

Binance BannerBinance Banner

RBI, bankaların müşterilerini kripto para birimlerindeki işlem yapan hesaplarını askıya alacağı konusunda uyardığını belirten medya raporlarının ortaya çıkmasından sonra genelge yayımladı.

Ancak RBI, bankaları kripto işlemlerini gerçekleştirirken bir durum tespiti süreci yürütmeye çağırdı. Bu düzenleyicilerin önemini vurguladı; Müşterini Tanı (KYC), Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele. (CFT)

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz ..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar