Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64696.35
-3.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3405.37
-4.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.93
-11.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.6
-4.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hindistan Polisi, Bitconnect Kurucusunun Peşine Düştü!

Satish Kumbhani, Hindistan’da da aranmaya başladı.

Clock
Paylaş
Hindistan Polisi, Bitconnect Kurucusunun Peşine Düştü!

En ünlü kripto para dolandırıcılıklarından birini planlayanlardan biri olduğu düşünülen Bitconnect’in Kurucusu, ABD’nin, yatırımcıları dolandırma suçlamasından sonra Hindistan polisi tarafından Maharashtra’nın Pune kentinde aranıyor.

Yerel bir avukatın 16 Ağustos Salı günü yayımladığı bir rapor ile Pune kentindeki polisler birden fazla çekirdeği olan kripto para şemasının başı Satish Kumbhani hakkında bir soruşturma başlattı. Avukat, FIR adlı raporda Kumbhani’nin 6 farklı dolandırıcılık sistemine daha karıştığını ve 220 Bitcoin’e yakın miktarda kripto para çaldığını belirtti.

728×90 muhabbit - Hindistan Polisi, Bitconnect Kurucusunun Peşine Düştü!300x250 muhabbit - Hindistan Polisi, Bitconnect Kurucusunun Peşine Düştü!

Hindistan polisi şehirde Kumbhani’yi arıyor ancak henüz bir tutuklama haberi gelmedi. Polisler ayrıca daha fazla dolandırılan yatırımcı olup olmadığını araştırıyor.

bitconnect dava - Hindistan Polisi, Bitconnect Kurucusunun Peşine Düştü!

FBI da Bitconnect Kurucusunun Peşinde

Hindistan vatandaşı olan Kumbhani, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından da araştırılıyor. ABD, Kumbhani’yi 2022 Şubat ayından beri küresel ponzi sistemine sahip Bitconnect’in Kurucusu rolünden dolayı arıyor. Adalet Bakanlığı (DOJ) konu hakkında şu açıklamalarda bulundu.

“Bitconnect, 3,4 milyar dolarlık yüksek piyasa değerine ulaşan sahte bir kripto para yatırım platformudur.”

Adalet Bakanlığı, 36 yaşındaki Kumbhani’nin Hindistan’ın Hemal kentinden Bitconnect’in borç verme programı hakkında yatırımcıları “yanlış yönlendirdiğini” açıkladı. Yetkililer ayrıca Kumbhani’nin, kripto para piyasalarının oynaklığından yararlanarak işlem yapmak için yatırımcıların parasını kullandığını iddia etti. Bunun içinde “önemli karlar ve garantili getiri elde etmek” vaadiyle “Bitconnect Ticaret Botu” ve “Volatilite Yazılımı” gibi tescilli teknolojiyi kullandığını belirtti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar