Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65004
1.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3168.67
3.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.94
6.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $571.7
2.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hindistan Polisi Kripto Paralarla 2.000 Yatırımcıyı Dolandıran 11 Kişiyi Tutukladı!

Hindistan polisi, kripto para dolandırıcılıklarıyla mücadele ediyor.

Clock
Paylaş
Hindistan Polisi Kripto Paralarla 2.000 Yatırımcıyı Dolandıran 11 Kişiyi Tutukladı!

Hindistan polisi, kripto paralarla alakalı dolandırıcılıkların peşinden gidiyor. 5.4 milyon dolardan yaklaşık 2.000 yatırımcı dolandırıldı. Polis, dolandırıcıları bulmak için çalışmalara başladı ve şimdiye kadar 11 kişiyi tutukladı.

Hindistan polisi, 2.000’den fazla yatırımcıyı dolandıran bir kripto para yatırım planını çökertti.

728×90 muhabbit - Hindistan Polisi Kripto Paralarla 2.000 Yatırımcıyı Dolandıran 11 Kişiyi Tutukladı!300x250 muhabbit - Hindistan Polisi Kripto Paralarla 2.000 Yatırımcıyı Dolandıran 11 Kişiyi Tutukladı!

Hindistan’daki en büyük haber ajansı PTI’ye göre, yedi kişi pazar günü Maharashtra’nın Nagpur kentinde tutuklandı. Daha sonra tutuklananların sayısı 11’e ulaştı.

Dolandırıcılar arasında; Nishid Wasnik’in eşi Pragati de bulunuyor. Çetenin diğer iki büyük ortağı ise Gajanan Mungune ve Sandesh Lanjewar.

2021’in Mart ayından beridir saklanan çete, 20 Şubat 2022 tarihinde yapılan operasyonla tutuklandı.

suc dava muhabbit - Hindistan Polisi Kripto Paralarla 2.000 Yatırımcıyı Dolandıran 11 Kişiyi Tutukladı!

Söylenenlere göre Wasnik; insanları dolandırmak için Ethereum (ETH) kripto para birimiyle işlem yaptığını iddia ettiği bir firmaya yatırım yapmaları için paralarını almaya çalışıyordu. İnsanları manipüle etmek için de hayatını çok lüks bir şekilde yaşıyormuş gibi gösteriyordu.

Bir yetkili konuyla alakalı şunları söyledi:

2017 ve 2021 yılları arasında hesaplarına hileli bir şekilde para aktaran şüpheli, yatırımların değerinde istikrarlı bir artış göstermek için firmanın web sitesini manipüle etti.

Polis, 11 kişinin tamamını Maharashtra Mevduat Sahiplerinin Çıkarlarının Korunması Yasası ve Bilgi Teknolojisi Yasası hükümlerine bağlı olarak yargılanacaklarını söyledi.

Hindistan Merkez Bankası Başkanı: Kripto Paralar Büyük Bir Tehdit!

Hindistan Merkez Bankası Başkanı, kripto para birimlerinin, ülkenin finansal istikrarı için “büyük bir tehdit” olduğu konusundaki endişelerini tekrar dile getirdi. Bununla birlikte Merkez Bankası Başkanı, kripto paralara yatırım yapan yatırımcıları uyardı ve bunların bir değeri olmadığını söyledi.

Yakın zaman önce düzenlenen bir basın toplantısında konuşan, Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das, merkez bankası tarafından desteklenmeyen kripto paralara “özel kripto para” olarak atıfta bulunarak şunları söyledi:

“Özel kripto para birimi ya da adı ne olursa olsun, makroekonomik istikrarımız ve finansal istikrarımız için büyük bir tehdittir.”

nirmala budget 1079x600 - Hindistan Polisi Kripto Paralarla 2.000 Yatırımcıyı Dolandıran 11 Kişiyi Tutukladı!
Hindistan Maliye Bakanı

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar