Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69977.41
0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3791.35
3.90%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.2
5.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $616.1
4.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hindistan’daki Yatırımcılar, Kripto Paralarla İlgileniyor!

Kripto paralara olan ilgi artıyor. Hindistan’ın %82’si kripto para yatırımcısı olabilir.

Clock
Paylaş
Hindistan’daki Yatırımcılar, Kripto Paralarla İlgileniyor!

Kripto paralara olan ilgi artıyor. Hindistan‘ın %82’si kripto para yatırımcısı olabilir.

728×90 muhabbit - Hindistan'daki Yatırımcılar, Kripto Paralarla İlgileniyor!300x250 muhabbit - Hindistan'daki Yatırımcılar, Kripto Paralarla İlgileniyor!

Kripto paraların kabul görmesiyle, anket firmaları da halkın nabzını ölçmeye başladı. Ünlü finans firması Deloitte’nin anket sonuçlarına göre; Hintli yatırımcıların çoğu, düzenleyicilerden çıkacak kararın olumlu olması durumunda kripto paraya yatırım yapacaklarını ifade etti.

Ankette diğer dikkat çeken nokta ise ankete katılanların %74’ü kripto paraların menkul kıymet olarak kabul edilmesini istemesi oldu.

hindistan kripto - Hindistan'daki Yatırımcılar, Kripto Paralarla İlgileniyor!

Geçtiğimiz günlerde Deloitte ve Times of India’nın yapmış olduğu 1800 kişinin katıldığı anketin detayları ise şu şekilde;

  • Hintlilerin %55.2’si kripto para birimlerine yatırım yapıyor. %26,8’i ise henüz kripto paralara yatırım yapmadıklarını fakat düzenleyicilerden çıkacak olan karara göre yatırım yapacaklarını belirttiler.
  • Ankette kripto paralara güvenemeyen %10,3’lük kısım da bulunuyor. Kalan %7,8’lik kısım ise kripto paralara yatırım yapmaya istekli olmadıklarını belirttiler.

Hindistan‘da yaklaşık 20 milyon kişinin kripto para yatırımcısı olduğunu da hatırlatalım.

Deloitte firmasının kurucularından Saraswathi Kasturirangan, anket sonuçlarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Son zamanlarda Hindistan’da kripto paralara yapılan yatırımlar çığ gibi büyüdü. Bu yüzden kripto para sektörü, düzenleyicilerden gelecek vergilerle karşılaşabilir.

Saraswathi Kasturirangan

Hindistan’ın Merakla Beklenilen Kripto Para Tasarısı, Bütçe Oturumunda Tanıtılmayacak!

Hindi Business Line’ın yapmış olduğu habere göre, kripto para yatırımcılarının merakla beklediği yasa tasarısı yapılacak olan bütçe oturumunda yer almayacak.

Economic Times, Hindistan hükümetinin henüz tasarının detayları hakkında fikir birliğine varamadıklarını ifade etti. Tasarının ertelenmiş olmasını, Hindistan’ın CBDC pilot versiyonunun yakın zamanda piyasaya sürülecek olmasıyla bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar