BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Hırsızlar Corona Virüsü Bahanesiyle Ripple Çaldı

Yatırımcı bir kadının sanal cüzdanından yaklaşık 2 bin 400 dolar değerinde Ripple çalındı. Hileli kimlik avı yöntemiyle saldırı gerçekleşti

Yayın:

-

Corona virüs ile birlikte dolandırıcılar da boş durmuyor. Dijital para hırsızları fırsattan istifade ederek, bireylerin sanal cüzdanlarını ele geçiriyor. Bu seferki olayda bir kadına ait Ripple’lar çalındı. Dolandırıcılar tam tamına 14 bin Ripple (XRP) ele geçirdi. 

Dünya genelinde yaygın olan virüsün etkileri devam ediyor. Şu an sadece Çin’de vaka sayıları yok denecek kadar az. Diğer ülkeler ise adeta virüs ile savaşıyor. İnsanların canı burnundayken durumu fırsat bilenler elbette oluyor. Bu kriz döneminde dolandırıcılar hiç boş durmuyor. Etrafımızda sıkça duyduğumuz hırsızlık haberlerinden kripto para birimleri de nasibini alıyor. Hırsızlık olayları hem reel ortamda hem de sanal ortamda yapılıyor.  

Bazı kişiler kapıya gelerek kendilerini yetkili kişi olarak tanıtıyor. Daha sonrasında ise vatandaşlara ceza yememeleri için kripto para ödemeleri gerektiği yalanını söylüyor. Aynı dolandırıcılık olayına benzemese de farklı türlerini sanal ortamda da görmek mümkün. Bu durumdan son olarak etkilenen bir corona virüs hastası oldu. 

Ripple Çalındığını Sonradan Fark Etti 

Yatırımcı bir kadının sanal cüzdanından yaklaşık 2 bin 400 dolar değerinde Ripple çalındı. Verilen bilgilerde kullanıcı, hileli kimlik avı yöntemiyle saldırıyla uğradığını söyledi. Kullanıcı daha sonrasından bilgilendirici bir açıklama yaptı. Kadın, COVID – 19 yani corona virüs teşhisi konulduğunu paylaştı. Yüksek ateşi bulunan kadın bilinçsiz şekilde internet üzerinden bir işlem yaptığını belirtti. Tam da bu esnada internet üzerinden sanal cüzdanına saldırı düzenlendi. 

İnternet tarayıcısından web mağazasına giren kullanıcı burada ‘Ledger Live’ adlı bir dosya uzantısını indirdi. Kadın, dosya uzantısını indirdikten sonra dolandırıcılık işleminin olduğunu söyledi. Çalınmamasına karşı dikkat eden kullanıcı şifreleme sistemini sadece kendisi ve eşinin bildiğini ifade etti. Ancak farkında olmadan dolandırıcılar tarafından saldırıya uğradı. Bunun sonucunda kullanıcı, 14 bin Ripple değerinde kripto para kaybetti. 

Aynı yöntemle bir başka kullanıcı da geçtiğimiz aylarda saldırıya uğramıştı. Konuyla alakalı donanım cüzdanı üreten Ledger, kullanıcıları uyardı. Sahte ‘Ledger Live’ uzantılarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Kimlik avı, yönteminin son dönemlerde dolandırıcıların tercih ettiği bir taktik oldu. Bir başka kullanıcı bu yöntem yüzünden 16 bin dolarlık ZEC kaybetti. 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Huobi İle Üçüncü Tarafsız Kripto Para Alımı! Visa Ve Mastercard İle Daha Hızlı!

Küresel kripto para borsası Huobi, Visa ve Mastercard ile anlaşarak fazladan bir ara yüz olmadan kripto para alımının önünü açtı.

Yayın:

-

Huobi, DeFi Labs iş birimi için kendine yaraşır bir isim seçti

Küresel kripto para borsası Huobi yeni bir kolaylıkla gündeme geliyor. 27 Ekim Salı yani bugün yapılan açıklamada Huobi Visa ve Mastercard ile olan yeniliğini duyurdu.

Yapılan anlaşma ile artık kripto para almak çok daha kolay. Çünkü artık yatırımcılar Huobi üzerinden Visa ve Mastercard banka veyahut kredi kartlarından üçüncü taraf bir ödeme platformuna yönlendirilmeden alım satım yapabilecek. Daha önce de yatırımcılar Visa ve Mastercard güvencesiyle Huobi üzerinden alım sayım yapabiliyordu. Ancak ödeme sırasında KYC doğrulama işlemleri için farklı bir ara yüze geçiş yapmak zorunda kalıyorlardı.

Bu ara yüzden geçmeye gerek kalmadan ödeme işlemini tamamlamaya yarayacak olan bu hizmet, Huobi Global’in yan kuruluşu olan ve Blockchain teknolojisi konusunda büyük işler başaran Huobi Technology’den alınacak.

İlginizi çekebilir: Huobi Haberleri

Huobi Group Global Business Başkan yardımcısı Ciara Sun yapılan açıklamada söz aldı.

“Kullanıcı yolculuğundaki fazladan bir adımı kaldırarak, sorunsuz bir deneyim yaratıyoruz.”

İngiltere, Cebelitarık, Fransa, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Hollanda gibi çoğu Avrupa ülkesinde ve Avustralya’da Visa ve Mastercard banka veyahut kredi kartı sahipleri artık Huobi üzerinden lider kripto para birimlerinin alımını entegre ödeme hizmeti ile yapabilecek.

Kripto para borsaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için; Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

John McAfee, Hapishanede Bile Kripto Reklamı Yapıyor!

John McAfee, hapisteyken bile kripto hakkında konuşuyor!

Yayın:

-

John McAfee

Milyoner, kripto meraklısı ve anti-virüs uzmanı John McAfee, geçtiğimiz günlerde İspanya’da vergi kaçırma suçlaması ile gözaltına alınmıştı.

Tüm bunların dışında McAfee, milyonlarca dolar kar sağladığı iddia edilen bir dizi şüpheli kripto reklamlarından kaynaklanan suçlamalar ile karşı karşıya. McAfee şu anda İspanya’da hapiste olmasına rağmen, kripto endüstrisindeki son gelişmeler hakkındaki düşüncelerini hala paylaşıyor.

PayPal’ın son duyurusu ile ilgili olarak McAfee, “PayPal’ın kripto para birimlerini kabul ettiğine inanıyorum, bu dünyada yeni bir kripto para birimi dalgasına sebep olacak. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kripto para birimlerine alışmak zorunda kalacak.”

McAfee, 2017 senesinde, Bitcoin’in üç yıl içinde 1 milyon $’a ulaşacağını söylemesine rağmen, Temmuz 2020’de bu söylemlerini geri aldı. Varlık sınıfına ilişkin görüşünün o zamandan bu yana değişip değişmediği sorulduğunda olumlu bir yanıt verdi:

Çok fazla insan kriptoyu, alım satım işlemlerinden ziyade kolay ve hızlı bir şekilde zengin olmak için kullanıyor.

İlginizi çekebilir: John McAfee Kimdir?

McAfee’ye göre, yakın zamanda hızlı zengin olma amaçları yerine, kripto para birimlerini günlük işlemlerimizde kullanmaya yönelik hareketler göreceğiz. McAfee sırf bu yüzden GHOST projesine destek vermiş.

McAfee’nin artık bu proje ile bir ilgisi olmasada, ağın geniş gizlilik projesinin bir parçası olmaya devam ediyor.

McAfee, “GHOST ile yaptığım iş tamamen dünyanın ilk özel stablecoinini geliştirmemiz ile alakalı” dedi.

Eşi Janice McAfee aracılığı ile medyayla iletişime geçen McAfee, henüz ABD’ye nakledilmedi ve halen Barcelona’da. John, “Hakkımdaki tüm şikayetleri ve suçlamaları bilmiyorum, fakat onların da kripto faaliyetlerimden dolayı olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Sizce McAfee’yi yakın bir zamanda parmaklıkların ardında görebilecek miyiz?

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri.

Daha fazla altcoin haberi için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.