Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65019.01
-0.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3539.43
0.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.9
-0.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.5
0.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Hive Blockchain 6500 Madencilik Cihazı Daha Sipariş Etti!

Hive Blockchain, Canaan’dan 6 bin 500 madencilik cihazı daha sipariş etti.

Clock
Paylaş
Hive Blockchain 6500 Madencilik Cihazı Daha Sipariş Etti!

Hive Blockchain, kripto para madenciliği cihazları şirketi Canaan’dan 6 bin 500 madencilik cihazı daha sipariş etti.

Hive Blockchain’in kripto para madenciliği faaliyetlerini genişletme yönündeki atılımları devam ediyor. Geçtiğimiz Ocak ayında 6 bin 400, ağustos ayında 4 bin adet madencilik cihazı alımı yapmıştı.

Hive Blockchain’in Yönetim Kurulu Başkanı Frank Holmes yaptığı son açıklamada, yapılan satın alımların Hive Blockchain’in Bitcoin madenciliği kapasitesini nasıl artıracağından söz etti. Şu anda saniyede 1,2 exahash olan Bitcoin madenciliği kapasitesinin 2021 yılı Aralık ayına kadar saniyede 2 exahash’a çıkması bekleniyor.

Bununla birlikte satın alımlar planlanan tarihlerde teslim edildiği taktirde 2022 yılı Mart ayına kadar Bitcoin madenciliği kapasitesinin saniyede 3 exahash’a çıkacağı tahmin ediliyor.

728×90 muhabbit - Hive Blockchain 6500 Madencilik Cihazı Daha Sipariş Etti!300x250 muhabbit - Hive Blockchain 6500 Madencilik Cihazı Daha Sipariş Etti!

Bitcoin Madenciliğinin Yeni Lideri Hangi Ülke Olacak?

Bitcoin madenciliği hash rate payı en yüksek olan ülke Çin olmaktaydı. Ancak bu, Çin’in kripto para ve kripto para madenciliğine karşı yaptığı baskılar ile birlikte artık değişti. Hash rate payında lider olan ülke Çin, ülke çapındaki madencilik tesislerinin kapatılması ve cihazlara el konulmasıyla liderliğini kaybetti.

ag hash ratei degisimi - Hive Blockchain 6500 Madencilik Cihazı Daha Sipariş Etti!
Hash rate payı değişimi

Çin’in liderlik koltuğunu kaybetmesiyle, kripto para madenciliği şirketleri birçok ülkede yeni tesisler kurmaya başladı. Madencilik tesislerinin şu an için gözdeleri Kuzey Amerika ülkeleri ve Kazakistan olmakta.

Ancak geçtiğimiz günlerde Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, dijital para madenciliği konusunda halktan görüş istediklerini ifade eden bir açıklama yaptı. Bir aylık bir süre içerisinde halktan gelen görüşler doğrultusunda “eski” Bitcoin madenciliği lideri Çin’in kripto para madenciliği konusunda ki baskılarını çekmesi söz konusu olabilir.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar