Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69150.84
0.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3758.77
0.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.71
-1.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.9
0.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hodder Hukuk Bürosu’nun Kurucusu Sasha Hodder, Celsius Network’ün İflası Hakkında Konuştu!

Celsius’un Bölüm 11 iflas koruması başvurusundan sonra neler oldu?

Clock
Paylaş
Hodder Hukuk Bürosu’nun Kurucusu Sasha Hodder, Celsius Network’ün İflası Hakkında Konuştu!

Celsius Network’ün iflas açıklaması yatırımcıları ve piyasayı kötü etkiledi. Hodder Hukuk Bürosu’nun Kurucusu Sasha Hodder, yaptığı bir açıklamada iflasın sebebinin Celsius CEO’su Alex Mashinsky’inin şirket hakkında “şeffaf” olmamasından kaynaklı olduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - Hodder Hukuk Bürosu'nun Kurucusu Sasha Hodder, Celsius Network'ün İflası Hakkında Konuştu!300x250 muhabbit - Hodder Hukuk Bürosu'nun Kurucusu Sasha Hodder, Celsius Network'ün İflası Hakkında Konuştu!

Sasha Hodder, 19 Ağustos 2022 Cuma günü “CoinDesk TV Friday” programına konuk olarak katıldı. Programda Celsius Network’ün iflası hakkında konuşan Hodder, “Eğer Mashinsky şeffaf olsaydı ABD Vekil heyetinin bağımsız bir denetçi atamasına gerek duymayacağını” söyledi. Mashinsky’inin alacaklıların listesini dahi paylaşmadığını belirterek Vekil heyetinin haklı olduğunu belirtti.

Konu hakkında açıklama yapmaya devam eden Hodder, alacaklıların ”Celsius’un parayı çok hızlı bir şekilde harcadığı için üzgün” olduğunu açıkladı. Şirketin, 2022 Temmuz ayındaki Bölüm 11 iflas koruması için başvurduğundan beri iflas işlemleri devam ediyor. 18 Ağustos 2022 Perşembe günü ABD Vekil heyeti, New York’un Güney Bölgesi İflas Mahkemesine bağımsız bir denetçinin atanması için başvuruda bulundu.

Celsius, 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü yaptığı açıklamada şirketin parasının 2022 Kasım ayı sonu gibi biteceğini açıkladı. Ancak 19 Ağustos 2022 Cuma günü alacaklılar ile görüşme yapan Muhasebe Müdürü Chris Ferraro, Celsius’un en azından yıl sonuna kadar operasyonları finanse etmek için yeterli paraya sahip olduğunu veya sahip olacağını söyledi. Ferraro açıklamasında, şirketin yeni kurulan Teksas merkezli madencilik donanımları satışlarından ve vergilerinden elde edilen kredileri ve tasarrufları olgunlaştırarak operasyonları finanse edebileceğini söyledi. Görüşmeye katılan Mashinsky ise sorulan hiçbir soruya cevap vermedi.

celcius 1280x720 1 - Hodder Hukuk Bürosu'nun Kurucusu Sasha Hodder, Celsius Network'ün İflası Hakkında Konuştu!

Celsius, Temmuz Sonunda Bölüm 11 İflas Başvurusu Yapmıştı

2022 Temmuz ayında şirket, mevduatlarının tükenmesini önlemek amacıyla müşterilerin para çekimini durdurmuştu. Ay sonunda ise şirket varlıkların korunması ve kurtarılması için uzmanlara başvurmuştu.

Hodder, ABD Vekil heyetinin bağımsız bir denetçi için onay alması durumda alacaklıların tam listesinin ortaya çıkacağını belirtti. Hodder, şu anda alacaklıların sadece 10 tanesi bilindiğini vurguladı.

Hodder ayrıca iflasın izlerinin 2022 Nisan ayında fark edildiğini açıkladı. Hodder, konu hakkında şunları söyledi:

“Nisan ayında piyasalar çökmeye başladığında şirket, müşterilerden teminat olarak kullanmak zorunda kalınması durumu için Bitcoin (BTC) varlıklarını artırmalarını istedi. Bu yatırımcıların cesaretini kırdı.”

ABD Vekil heyetinin şirketin finansal operasyonlarını incelemek için de izin istediğini söyleyen Hodder, Celsius’un finansal araştırma bitene kadar harcama yapmaması gerektiğini belirtti. Şirket, 2022 Temmuz sonunda çoğunlukla madencilik sitelerine olmak üzere 40 milyon dolar harcadı.

Hodder, Celsius’un alacaklılara cevap vermemesi durumda “Mashinsky’in alacaklılara yalan söylediğinden dolayı ceza alması için suçlanmasının en iyisi olacağını” söyledi.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar