Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62054.01
0.95%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3428.62
1.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.42
0.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.6
0.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hollanda Maliye Bakanı: Kripto Paraları Düzenlemeliyiz!

Hollanda maliye bakanından çarpıcı açıklamalar geldi!

Clock
Paylaş
Hollanda Maliye Bakanı: Kripto Paraları Düzenlemeliyiz!

Hollanda maliye bakanı, yerel bir yetkilinin kripto para birimini tamamen yasaklama çağrısının ardından, kripto paraların yasaklanmasının Hollanda için doğru bir çözüm olmadığını dile getirdi.

Hollanda maliye bakanı Wopke Hoekstra, yerel haber ajansı NU.nl tarafından Cuma günü yayımlanan bir habere göre, Hollanda vatandaşlarının kripto para kullanmasını tamamen yasaklamaktan ziyade, kripto para piyasasını düzenlemeleri gerektiğini düşünüyor.

Binance BannerBinance Banner

Yetkili, Hollanda Ekonomik Analiz Bürosu direktörü Pieter Hasekamp tarafından dile getirilen endişeleri anladığını söyleyerek, kripto para piyasasıyla ilgili bazı risklerin bulunduğunu itiraf etti. Bakan, kara para aklama gibi konulardaki riskleri azaltmak için sanal varlık hizmet sağlayıcıları için uygun kuralların sağlanmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

Hollanda Maliye Bakanı: Gözlemlerime Göre Denetim Çok Önemli!

Hoekstra, kripto para piyasasının Avrupa düzeyinde denetlemenin önemli olduğunu belirterek, “Benim gözlemim, denetimin daha etkili olduğu yönünde.” dedi.

Hoekstra ayrıca, kripto para yatırımcılarının kripto işlemlerinin ” tamamen kendi riskleri çevresinde” olduğunu anlamaları gerektiğini vurgulayarak, kripto para birimleriyle ilgili riskleri 2017 yılında zaten belirttiklerini söyledi.

Hoekstra, Kasım 2017’de Bitcoin’in Aralık ayında tarihte ilk kez 20.000 $’a ulaşmasından sadece birkaç hafta önce, “Bitcoin puanda çok iyi gidiyor, ancak yol boyunca büyük düşüşler ve zirvelere de şahit olduk” dedi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar