Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63735.96
3.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3492.9
2.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.76
-1.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.6
1.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hollanda’da Pizza Şirketi Bitcoin ile Ödeme Yapacak!

Bitcoin Pizza Günü, Hollanda’da farklı bir duruma sebep olmuş.

Clock
Paylaş
Hollanda’da Pizza Şirketi Bitcoin ile Ödeme Yapacak!

Hollanda’da birçok Domino’s Pizza restoranının sahibi bugün çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapma seçeceğine sahip olduğunu söyledi.

Hollanda’da bulunan 270’ten fazla Domino’s restoranının 16’sının sahibi Immensus Holding’e göre, çalışanlar artık maaşlarını Bitcoin cinsinden alabilecek. İtibari para ve kripto para ile ilgilenen Hollanda merkezli bir kripto şirketi olan BTC Direct, şirketin Bitcoin ile maaş almayı seçen çalışanları için ödeme işlerini halledecek.

Binance BannerBinance Banner

Immensus’un ortağı Jonathan Gurevich, “Modern bir şirketiz ve birçok genç çalışanla iş yapıyoruz. Bitcoin hakkında konuştuklarını duyuyoruz ve onlara kripto para birimine sahip olmaları için gereken fırsatı veriyoruz” dedi.

Hollanda’da, şirketin çalışanları için asgari ücreti euro olarak ödemesini şart koşulmakta.. Ülkedeki asgari ücret, yasa ve çalışılan saatlere bağlıdır, ancak genellikle 15-18 yaş arası işçiler pizza zincirlerinden yerel yasaların gerektirdiğinden daha fazla çalışabiliyorlar.

Bitcoin Pizza Günü

Hollanda’da BTC ödemeleri hakkındaki duyuru, “Bitcoin Pizza Day” olarak bilinen bir etkinliğin 11. yıl dönümüne denk geldi. Bununla beraber, aynı hafta Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatı ciddi düşüşler yaşadı ve BTC neredeyse 30.000 $ bandının altına düştü.

Bildiğiniz gibi 2010 yılında Laszlo Hayecz iki tane pizza için 10.000 BTC ödemişti. Tüm bunlardan dolayı bazı Bitcoin boğaları ve pizza severler bile BTC’yi bir ödeme yöntemi olarak kullanmaktan çekiniyor.

Salı günü, kripto üzerine eğitim podcastleriyle tanınan Anthony Pompliano, küçük işletmeleri ve İnsan Hakları Vakfı’nın Bitcoin Geliştirme Fonu’nu desteklemeyi amaçlayan bir pizza şirketi kurduğunu duyurdu. Bununla beraber, Bitcoin Pizza girişimindeki müşteriler ödeme yöntemi için kripto kartlarını kullanmak zorunda. Bitcoin ile ödeme almayan şirket, bunun sebebini şöyle açıkladı:

İnsanların yiyecek için Bitcoin’lerinden vazgeçmelerini istemiyoruz. Bunun yerine Bitcoin gelişimini finanse etmeye yardımcı olmak için çalışıyoruz.

Bakalım Hollanda’da çalışan genç nüfus, bu habere nasıl tepki verecek?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar