Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67402.4
-3.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3687.96
-3.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.52
-6.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.4
-2.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Hong Kong Kişisel Kripto Para Ticaretini Yasaklıyor!

Hong Kong’da artık sadece profesyonel yatırımcılar kripto para ticareti yapabilecek.

Clock
Paylaş
Hong Kong Kişisel Kripto Para Ticaretini Yasaklıyor!

Hong Kong düzenleyicileri, olası bir yasak hakkında aylarca süren yoğun spekülasyonların ardından Hong Kong’da perakende ticareti yasakladı!

Reuters tarafından Cuma günü yayınlanan bir rapora göre, Hong Kong Finansal Hizmetler ve Hazine Bakanlığı (FSTB), Kasım 2020’de başlayan olası bir perakende kripto para ticareti yasaklaması hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

728×90 muhabbit - Hong Kong Kişisel Kripto Para Ticaretini Yasaklıyor!300x250 muhabbit - Hong Kong Kişisel Kripto Para Ticaretini Yasaklıyor!

Hong Kong’da Profesyonel Yatırımcılar İşlemlerine Devam Edebilecek!

Bu sonuçların bir parçası olarak FSTB, ticaret kısmını yalnızca profesyonel yatırımcılar ile sınırlarken, kripto borsaları için kapsamlı bir lisans çalışması çağrısında bulundu. Hong Kong yasalarına göre, yalnızca 8 milyon Hong Kong doları değerinde portföyü olan kişiler profesyonel yatırımcı olarak nitelendiriliyor.

FSTB’nin bu yasağı, en azından kapsamlı kripto para lisanslama işlemlerinin ilk aşaması için gerekli görülüyor. FSTB’nin, önerinin yasaya geçişini kolaylaştırmak için sonuçları Hong Kong’daki düzenleyicilere sunmayı planladığı da bildirilen haberler arasında.

Hong Kong’daki bazı kripto para yatırımcıları, bu hareketin hükümetin finansal inovasyonu teşvik etme hedefine aykırı olduğunu savundu. Görünüşe göre bu kişiler, verilen karardan oldukça memnuniyetsiz.

Bununla beraber, hükümetin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nu halihazırda yetkilendirilmiş kripto borsalarının lisanslarını geri çekmesi için yetkilendirmeyi planladığı bildirildi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar