Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61002.01
-2.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3373.6
0.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.09
3.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $572.2
1.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Hong Kong Merkez Bankası Kripto Paralar ve Stablecoin’ler Üzerine Bir Belge Yayımladı!

Birçok Devlet kripto paraları düzenlemeye çalışıyor.

Clock
Paylaş
Hong Kong Merkez Bankası Kripto Paralar ve Stablecoin’ler Üzerine Bir Belge Yayımladı!

12 Ocak Çarşamba günü Hong Kong Merkez Bankası (HKMA), kripto paraları ve stablecoin’leri düzenlemek için kolları sıvadı. HKMA, atılacak olan regülasyon adımlarını tartışmak için bir belge yayımladı.

İlginizi Çekebilir: Stablecoin Nedir?

728×90 muhabbit - Hong Kong Merkez Bankası Kripto Paralar ve Stablecoin'ler Üzerine Bir Belge Yayımladı!300x250 muhabbit - Hong Kong Merkez Bankası Kripto Paralar ve Stablecoin'ler Üzerine Bir Belge Yayımladı!

Yayımlanan belge; uluslararası tavsiyeleri, yerel ve diğer büyük yargı alanlarındaki piyasayı, düzenleyici kurumları ve stablecoin’lerin ödemelerde kullanılmasını ele alıyor.

Konuyla ilgili kişilerin, görüşlerini daha kolay paylaşabilmesini sağlamak için HKMA, yayımlanan belgede sorular ve cevaplar şeklinde bölümler oluşturarak belirli konulara vurgu yapmıştır.

HKMA Başkanı Eddie Yue konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Kripto paraların, özellikle de stablecoin’lerin hızlı gelişimi, parasal ve finansal istikrarla ilgili olası riskleri barındırıyor. Kripto paraların düzenlenmesi uluslararasında yoğun ilgi gören bir konudur. İlgili kişilerin geri bildirimlerini almayı dört gözle bekliyoruz.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar