Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64808.28
-3.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3421.35
-4.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.99
-10.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.1
-4.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hong Kong, Tokenize Menkul Kıymet ve Stablecoin Düzenlemeleri Hakkında Genelgeler Yayımlayacak

Şu anda hükümet, bu alandaki bir sonraki tokenleştirme fırsatlarını incelemek üzere sektör temsilcileri ile görüşüyor.

Clock
Paylaş
Hong Kong, Tokenize Menkul Kıymet ve Stablecoin Düzenlemeleri Hakkında Genelgeler Yayımlayacak

Web3 alanında Asya’nın merkezi olmak isteyen Hong Kong, tokenize varlıklar, stablecoinler ve kripto para ticareti hakkında daha fazla politika ve genelge yayımlayarak, adımlarını genişletiyor.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), yakında tokenize menkul kıymetlerle ilgili faaliyetlerde bulunan aracılar ve SFC tarafından yetkilendirilmiş yatırım ürünlerinin tokenizasyonu hakkında genelgeler yayımlayacağını duyurdu.

728×90 muhabbit - Hong Kong, Tokenize Menkul Kıymet ve Stablecoin Düzenlemeleri Hakkında Genelgeler Yayımlayacak300x250 muhabbit - Hong Kong, Tokenize Menkul Kıymet ve Stablecoin Düzenlemeleri Hakkında Genelgeler Yayımlayacak

Hong Kong Mali Hizmetler ve Hazine Bakanı Christopher Hui, Hong Kong Fintech Week’te yaptığı açıklamada, JPEX kripto para borsasına yönelik düzenleyici baskıya rağmen Hong Kong’un web3 teknolojileri ve inovasyonu teşvik etmeye devam edeceğini vurguladı.

Tokenize Edilmiş Tahviller ve Tokenizasyonun Geleceği

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) Genel Müdürü Eddie Yue’ye göre, tokenleştirilmiş tahviller artık sadece bir kavram değil, gerçek işlemlerde kullanılmış durumda. Şu anda hükümet, bu alandaki bir sonraki tokenleştirme fırsatlarını incelemek üzere sektör temsilcileri ile görüşüyor. Tokenleştirme giderek daha fazla popülerlik kazandıkça, blok zinciri tabanlı ödeme yöntemleri, bankaların sunacağı stablecoin cüzdanları ve tokenleştirilmiş mevduatları içeren hizmetlerde bir artış yaşanabilir.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar