BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Hong Kong’dan Kripto Para Borsalarına Regülasyon Kararı!

Kripto para borsalarının bölgeden özel bir ruhsat alması gerekecek.

Yayın:

-

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), şehirde faaliyet gösteren tüm kripto para borsalarının düzenlenmesi kararını aldı.

Yayımlanan rapora göre, Hong Kong menkul kıymetler izleme örgütünün CEO’su Ashley Alder, 02 Kasım tarihinde yapılan Fintech Haftası etkinliğinde yaptığı konuşmada yeni düzenlemenin menkul kıymet ticareti yapmasalar bile tüm platformlar için geçerli olacağını söyledi.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) geçen yıl özellikle kripto para birimi alım satım platformları için bir düzenleyici çerçeve başlatırken, bu, yalnızca bitcoin gibi kripto paralar ile değil, resmi olarak bir menkul kıymet veya gelecek olarak sınıflandırılmış bir varlığın ticaretini yapan platformlarla sınırlıydı.

Ancak, SFC’nin  yaptığı açıklamaya göre, bu yeni girişim, geçen yılki SFC’nin yaklaşımını genişletiyor gibi görünüyor. Alder, SFC’nin Hong Kong’daki tüm kripto ticaret platformları veya şehirdeki hedef yatırımcılar için kara para aklamayı önleme yönetmeliği kapsamında yeni bir lisans programı önereceğini söyledi. CEO ayrıca konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Bu, mevcut yasal çerçevede olduğu gibi, bir platform operatörü gerçekten tamamen düzenleyici sistem dışında çalışmaya kararlıysa, bunu sadece işlem gören kripto varlıklarının bir menkul kıymetin yasal tanımı dahilinde olmadığından emin olarak yapabilir.”

Sonuç olarak, Hong Kong hükümeti, kara para aklamayı önleme mevzuatı kapsamında yeni bir lisans rejimi önerecek ve orada çalışan veya şehirdeki yatırımcıları hedefleyen tüm kripto para birimi ticaret platformlarının bir SFC lisansı için başvuruda bulunmasını gerektirecek.

Hong Kong’da dünyanın en büyüklerinden bazıları da dahil olmak üzere birçok kripto para birimi borsası faaliyet gösteriyor, ancak bunların çoğu mevcut rejim altında bir lisans başvurusunda bulunmamayı seçti.

Şu anda Huobi, OKEx ve BitMex gibi birkaç büyük küresel kripto borsasının Hong Kong merkezli operasyonları bulunmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Google Authenticator Yeni Özelliğini Duyurdu! 2FA’ler Transfer Edilebilecek!

Yeni güncelleme ile birlikte cihaz üzerindeki 2FA kodları cihazlar arasında transfer edilebilecek.

Yayın:

-

Google-Authenticator

Google, Authenticator uygulaması için IOS üzerinde yeni bir güncelleme yayınladı.

Yeni güncelleme ile birlikte cihaz üzerindeki 2FA kodları cihazlar arasında transfer edilebilecek.

Bu sayede kullanıcılar cihazlarını değiştirdiklerinde 2FA’leri sıfırlayıp yeniden kurmak zorunda kalmayacaklar. Kripto para borsası kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalardan olan Authenticator, yeni özelliği ile büyük kolaylık sunacak.

Bu sayede kullanıcılar 2FA transferlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Uygulama içindeki ayarlar kısmından “Dışa Aktar” butonu ile birlikte 2FA kodlarının transferi cihazlar arasında transfer edilebilir durumda. Uygulamada transfer edımını göremiyorsanız uygulamayı güncellemenizi öneriyoruz.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Visa ve Circle Dijital Dolar Kullanımı İçin Ortaklık Kuruyor!

Visa ve Circle, yeni bir oluşuma adım atıyor!

Yayın:

-

Visa

Kredi kartı devi Visa, bugün 60 milyon tüccardan oluşan küresel ödeme ağını, Circle tarafından Ethereum blockchaini üzerinde geliştirilen USDC ile bağladığını duyurdu.

Vias’nın kendisi, dijital para birimini gözetim altında tutmayacak olsa da, yürürlülüğe girecek olan ortaklık, Circle’ın seçili Visa kredi kartı sağlayan kuruluşların USDC yazılımını platformlarına entegre etmesine ve USDC ödemeleri gönderip almaya başlaması için yardımcı olacak.

Bununla beraber, işletmeler sonunda Visa tarafından desteklenen herhangi bir işletmeye uluslararası USDC ödemeleri yapılabilecek ve bu fonlar ulusal para birimine dönüştürülüp, kredi kartı devi ile ortaklığı olan her yerde harcanabilecek.

Circle, Visa Fast Track programını verdikten sonra, önümüdeki yıllarda, USDC ödemeleri gönderilmesine ve alınmasına olanak tanıyan bir kredi kartı çıkaracaktır.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, bu haberi Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak doğrulamış durumda.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, “Bu, işletmelerin bir USDC bakiyesi harcayabilmelerini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak” diyor. Başkan sözlerine, “Ve biz de bunun, Circle’ın ticari müşterileri için faydasını önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz” diye devam etti.

Geçen Haziran ayında kripto bölümünü devralan Sheffield, “Visa’yı ağlar arası bir ağ olarak görmeye devam ediyoruz. USDC gibi blockchain ağları ve stablecoinler sadece ek ağlardır. Bu nedenle Visa’nın, ek ağlara erişmelerini ve ortaklarımız ile harcama yapmalarını sağlayan önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Hali hazırda şirket, Fast Track programının bir parçası olarak, USDC entegrasyonuna pilotluk yapacak 25 kripto cüzdan sağlayıcısı ile ortaklık kurmuştu.

Bildiğiniz gibi USDC’nin çıkışı Eylül 2018’e tekabül ediyor. Bitcoin’den farklı olarak USDC, ABD doları ile 1:1 oranında desteklenmekte.

Ne diyorsunuz, Visa’nın kripto alanında attığı adımlar blockchain teknolojisinin ve kripto paraların benimsenmesini artıracak mıdır?

Daha fazla Stablecoin Haberi için: Stablecoin Haberleri

Daha fazla Visa Haberi için: Visa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.