Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64562.01
-0.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3443.22
-0.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.45
-3.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $573.1
-0.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Hong Kong’dan Kripto Para Borsalarına Regülasyon Kararı!

Kripto para borsalarının bölgeden özel bir ruhsat alması gerekecek.

Clock
Paylaş
Hong Kong’dan Kripto Para Borsalarına Regülasyon Kararı!

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), şehirde faaliyet gösteren tüm kripto para borsalarının düzenlenmesi kararını aldı.

728×90 muhabbit - Hong Kong’dan Kripto Para Borsalarına Regülasyon Kararı!300x250 muhabbit - Hong Kong’dan Kripto Para Borsalarına Regülasyon Kararı!

Yayımlanan rapora göre, Hong Kong menkul kıymetler izleme örgütünün CEO’su Ashley Alder, 02 Kasım tarihinde yapılan Fintech Haftası etkinliğinde yaptığı konuşmada yeni düzenlemenin menkul kıymet ticareti yapmasalar bile tüm platformlar için geçerli olacağını söyledi.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) geçen yıl özellikle kripto para birimi alım satım platformları için bir düzenleyici çerçeve başlatırken, bu, yalnızca bitcoin gibi kripto paralar ile değil, resmi olarak bir menkul kıymet veya gelecek olarak sınıflandırılmış bir varlığın ticaretini yapan platformlarla sınırlıydı.

Ancak, SFC’nin  yaptığı açıklamaya göre, bu yeni girişim, geçen yılki SFC’nin yaklaşımını genişletiyor gibi görünüyor. Alder, SFC’nin Hong Kong’daki tüm kripto ticaret platformları veya şehirdeki hedef yatırımcılar için kara para aklamayı önleme yönetmeliği kapsamında yeni bir lisans programı önereceğini söyledi. CEO ayrıca konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Bu, mevcut yasal çerçevede olduğu gibi, bir platform operatörü gerçekten tamamen düzenleyici sistem dışında çalışmaya kararlıysa, bunu sadece işlem gören kripto varlıklarının bir menkul kıymetin yasal tanımı dahilinde olmadığından emin olarak yapabilir.”

Sonuç olarak, Hong Kong hükümeti, kara para aklamayı önleme mevzuatı kapsamında yeni bir lisans rejimi önerecek ve orada çalışan veya şehirdeki yatırımcıları hedefleyen tüm kripto para birimi ticaret platformlarının bir SFC lisansı için başvuruda bulunmasını gerektirecek.

Hong Kong’da dünyanın en büyüklerinden bazıları da dahil olmak üzere birçok kripto para birimi borsası faaliyet gösteriyor, ancak bunların çoğu mevcut rejim altında bir lisans başvurusunda bulunmamayı seçti.

Şu anda Huobi, OKEx ve BitMex gibi birkaç büyük küresel kripto borsasının Hong Kong merkezli operasyonları bulunmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar