Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64608.09
0.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3099.35
1.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.61
4.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $566.2
1.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

HSBC, Hong Kong ve Singapur’daki Varlıklı Müşteriler İçin Metaverse Fonunu Başlattı

HSBC, Singapur ve Hong Kong’daki varlıklı müşteriler için metaverse sektöründeki yatırım fırsatlarına odaklanan bir fon başlattı.

Clock
Paylaş
HSBC, Hong Kong ve Singapur’daki Varlıklı Müşteriler İçin Metaverse Fonunu Başlattı

HSBC Holdings, Singapur ve Hong Kong’daki varlıklı müşteriler için metaverse sektöründeki yatırım fırsatlarına odaklanan bir fon başlattı.

HSBC’nin “Metaverse Fonu”, özellikle profesyonel yatırımcılar ve büyük yatırımcı kategorisine giren müşteriler için tasarlandı.

728×90 muhabbit - HSBC, Hong Kong ve Singapur'daki Varlıklı Müşteriler İçin Metaverse Fonunu Başlattı300x250 muhabbit - HSBC, Hong Kong ve Singapur'daki Varlıklı Müşteriler İçin Metaverse Fonunu Başlattı

Metaverse Fonu, metaverse kavramının beş temel alanına odaklanacak: altyapı, bilgi işlem, sanallaştırma, deneyim ve arayüz.

HSBC’nin Asya Pasifik bölgesinin Fon Başkanı Lina Lim, konu hakkında şunları söyledi:

Metaverse ekosistemi, hala sektör olarak çok gelişmemiş olsa da büyük bir hızla gelişmeye devam ediyor.

Farklı büyüklükteki şirketler ekosisteme akın ederken, bu alanda birçok heyecan verici fırsat görüyoruz.

Oluşturulan Metaverse Fonu, önümüzdeki on yıl boyunca küresel olarak metaverse sektöründeki fırsatlarını yakalamayı hedefliyor.

Denetim, danışmanlık ve vergi hizmetleri firması PricewaterhouseCoopers, geçen yıl küresel metaverse pazar değerinin 2019 yılında 45,4 milyar dolar olduğunu açıklamıştı. Bununla birlikte şirket, 2030 yılında bu değerin, 1,5 trilyon dolara ulaşacağını tahmin etmişti.

Bununla birlikte yatırım bankacılığı şirketi olan Citigroup, 31 Mart 2022 tarihinde yayımladığı raporda, 2030 yılında metaverse sektörünün piyasa değerini 8 ile 13 trilyon dolara arasında olacağını söylemişti.

Metaverse HSBC Sandbox - HSBC, Hong Kong ve Singapur'daki Varlıklı Müşteriler İçin Metaverse Fonunu Başlattı

HSBC ve Metaverse

HSBC, metaverse yatırımını kripto para birimlerine göre daha sıcak bakıyor. Birçok banka genel olarak kripto paralara şüpheci yaklaşmıştır. Bunun bir diğer sebebi ise kripto paralar hayatımıza entegre oldukça, bankaların gücünün zayıflaması ve zamanla işlevini yitirebilecek olmasıdır.

Mayıs 2021’de HSBC CEO’su Noel Quinn, bankanın volatilite ve şeffaflık konusundaki endişelerden dolayı müşteriler adına kripto para birimlerine yatırım yapma planının olmadığını belirtti.

Ancak HSBC bu açıklamayı yaptığında Çin hükümeti, kripto para madenciliğine ve işlemlerine yasaklar getirmişti.

Daha sonra 2021 Kasım ayında fikrini değiştiren HSBC, blok zinciri teknoloji firması ConsenSys için 200 milyon dolarlık bir finansman turuna katılmıştı.

Banka, metaverse sektörüne kripto paralardan daha olumlu bakıyor. Ancak metaverse sektörü de kripto paralarla genelde ilişkili oluyor. HSBC’nin Asya-Pasifik bölgesi pazarlama şefi Suresh Balaji, konu hakkında şunu söyledi:

Metaverse ile birlikte kullanıcılar, internetin yeni nesli olan web3’ü daha iyi deneyimleyebilecek.

16 Mart 2022 tarihinde banka, Animoca Brands’ın bir yan kuruluşu olan Sandbox Metaverse’te sanal bir gayrimenkul satın aldığını duyurdu.

Ancak JP Morgan, 2022 Şubat ayında Decentraland’de bir salon açarak metaverse giren ilk büyük banka oldu.

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar