Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63824.08
3.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3062.4
4.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.15
14.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.3
5.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

HSBC, SVB İngiltere’yi Satın Alıyor!

Silicon Valley Bank iflası sonrası yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. HSBC, SVB’nin İngiltere kolunu, 1 sterlin karşılığında satın aldı.

Clock
Paylaş
HSBC, SVB İngiltere’yi Satın Alıyor!

Silicon Valley Bank iflası sonrası yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. HSBC, cuma günü iflas eden ABD’deki Silikon Vadisi Bankası’nın (SVB) İngiltere kolunu, 1 sterlin karşılığında satın aldı. HSBC, SVB’nin İngiltere kolunu satın almasıyla birlikte bu bankayla iş yaptığı için zor durumda kalan birçok şirketin de içine su serpilmiş oldu. Satın alma haberleri sonrası HSBC banka CEO’su Noel Quinn konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

728×90 muhabbit - HSBC, SVB İngiltere'yi Satın Alıyor!300x250 muhabbit - HSBC, SVB İngiltere'yi Satın Alıyor!

“Bu satın alma bizim İngiltere’deki hedeflerimiz açısından harika bir stratejik hamle oldu.”

HSBC banka CEO’su Noel Quinn

Konuyla ilişkili olarak İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt şu açıklamalarda bulundu:

“Satış sonrası vergi mükelleflerine yük olmadan mevduatlar korunacaktır. Dün teknoloji sektörümüze sahip çıkacağımızı söylemiştim ve bu sözümüzü tutmak için acil bir biçimde çalıştık. HSBC, Avrupa’nın en büyük bankasıdır ve SVB Birleşik Krallık müşterileri, onlara sağladığı güç, emniyet ve emniyetten emin olmalıdır.”

İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt

SVB İflası!

photo 2023 03 11 16.29.59 800x600 - HSBC, SVB İngiltere'yi Satın Alıyor!

Teknoloji şirketlerine verdiği kredilerle bilinen SVB, geçtiğimiz cuma günü ABD bankacılık yetkilileri tarafından kapatılmaya gitmişti. Yaşanan bu iflas 2008 yılından bu yana ABD bankacılığında yaşanan en büyük iflas olarak da kayıtlara geçmişti. SVB, önemli bir kısmı devlet tahvillerinden oluşan varlıklarının satışında, faiz oranlarının yükselmesinden kaynaklı 2 milyar 250 milyon dolarlık açığı kapatmayı başaramamış ve iflasa sürüklenmişti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar