Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66948
-0.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3458.6
-1.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.57
6.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592
-0.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

HSBC, Tokenizasyon ve Dijital Varlıklar İçin Saklama Hizmeti Sunmayı Planlıyor

HSBC, Metaco ortaklığıyla kurumsal müşterilerine tokenize menkul kıymetler gibi dijital varlıklar için bir saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Clock
Paylaş
HSBC, Tokenizasyon ve Dijital Varlıklar İçin Saklama Hizmeti Sunmayı Planlıyor

Bloomberg’ün haberine göre, HSBC, Ripple Labs Inc. şirketine ait teknoloji firması Metaco ortaklığıyla kurumsal müşterilerine tokenize menkul kıymetler gibi dijital varlıklar için bir saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Saklama hizmetinin 2024 yılında başlatılması hedefleniyor. Hizmet, HSBC Orion adlı dijital varlık ihraç platformu ve tokenize altın ihraç sistemini tamamlayacağı bildiriliyor.

728×90 muhabbit - HSBC, Tokenizasyon ve Dijital Varlıklar İçin Saklama Hizmeti Sunmayı Planlıyor300x250 muhabbit - HSBC, Tokenizasyon ve Dijital Varlıklar İçin Saklama Hizmeti Sunmayı Planlıyor

Bankacılık ve finans sektörü, maliyetleri azaltmak amacıyla son yıllarda milyonlarca dolarlık yatırım yapmasına rağmen, henüz blockchain teknolojisinden önemli bir fayda göremedi. Yine de son lansmanlar teknolojinin etkinliğini görmek ve test etmek için önemli fırsatlar yaratıyor.

Ripple’ın açıklamalarına göre, sadece kurumlar için kripto varlık saklama pazarı 2030 yılına kadar yaklaşık 10 trilyon dolara ulaşabilir.

Citigroup, Metaco ile ortaklığını gözden geçiriyor

Ayrıca Metaco ile dijital varlık saklama teklifini aktif olarak geliştiren Citigroup, 2023 yılı başlarında diğer sağlayıcılarla da görüşmelere başladı ve yeni ortaklıklar araştırıyor. Ripple’ın mayıs ayında Metaco’yu satın almasından sonra Citigroup, Metaco ile ortaklığını gözden geçirme kararı aldı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar