Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64308
-0.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3503.19
-0.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.32
-5.49%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.9
-0.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

HTX Borsasının Hacklenmesi Sonrası Justin Sun, Çalınan Fonlar İçin Teklifte Bulundu

CZ, soruşturmaya yardımcı olması için Binance’in güvenlik ekibiyle iş birliği yapılmasını teklif etti.

Clock
Paylaş
HTX Borsasının Hacklenmesi Sonrası Justin Sun, Çalınan Fonlar İçin Teklifte Bulundu

Birkaç hafta önce adını HTX olarak değiştiren Huobi, 8 milyon dolarlık bir siber saldırıya uğradı. Bu saldırı, Binance CEO’su Changpeng Zhao’un (CZ) olaya hızlı müdahale etmesiyle dikkat çekti. CZ, soruşturmaya yardımcı olması için Binance’in güvenlik ekibiyle iş birliği yapılmasını teklif etti.

728×90 muhabbit - HTX Borsasının Hacklenmesi Sonrası Justin Sun, Çalınan Fonlar İçin Teklifte Bulundu300x250 muhabbit - HTX Borsasının Hacklenmesi Sonrası Justin Sun, Çalınan Fonlar İçin Teklifte Bulundu

Blockchain analiz platformu Cyvers tarafından tespit edilen saldırıda HTX’in sıcak cüzdanlarından biri hedef alındı. Saldırganlar, 5 bin Ether ETH çaldılar, ancak daha çok endişeye neden olan konu, saldırganların hassas hesap bilgilerine erişim sağlama olasılığı oldu.

Olayın bir diğer ilginç yanı, HTX’in bu saldırıya yanıtı oldu. Saldırganla doğrudan iletişim kurularak, %5’lik bir “beyaz şapka ödülü” teklif edildi. Teklife göre saldırganın çaldığı fonlardan sadece 400 bin dolarlık kısmı alması ve geri kalan %95’lik kısmı iade etmesi gerekiyor. Bu anlaşmaya yanıt vermesi için saldırganların sadece 7 günü var. HTX, saldırgana yönelik Çince bir mesaj gönderdi:

“Gerçek kimliğinizi tespit ettik. Lütfen parayı 0x18709E89BD403F470088aBDAcEbE86CC60dda12e adresine iade edin. Son tarihe kadar parayı iade etmezseniz, adli müdahale talebinde bulunacağız.”

Justin Sun: 8 milyon dolarlık kayıp, kullanıcılarının 3 milyar dolarlık varlığına kıyasla çok küçük

Tron’un kurucusu ve HTX’in danışmanı Justin Sun, kullanıcılarına borsanın tüm kayıpları karşılayacağını açıkladı ve bu olayın HTX için oldukça küçük bir kayıp olduğunu belirtti.

Ayrıca Justin Sun’ın Staked Tether (stUSDT) adlı kripto para yatırım projesini tanıttığı ve bu projenin kısa sürede 1,8 milyar doların üzerinde yatırım çektiği belirtiliyor. Ancak bu projenin yalnızca Huobi platformu üzerinden erişilebilir olması, Huobi Global’i tehdit edebileceği ve büyük fon çıkışlarına yol açabileceği endişelerine de neden oluyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar