Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51555.11
0.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3049.9
3.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.97
1.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.1
1.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Huawei ve Pekin Blockchain Ortaklığı Kuruyor!

Huawei, Pekin Belediyesine Blockchain desteği sağlayacak!

Clock
Paylaş
Huawei ve Pekin Blockchain Ortaklığı Kuruyor!

Huawei ve Pekin Belediye Yönetimi, kentsel yönetişimde kullanılmak üzere ortaklaşa bir blockchain dizini geliştirdi.

24 Ağustos tarihinde yayınlanan resmi bir rapora göre, halen yargı aşamasında olan sistem, hükümet hizmetlerini iyileştirmeyi ve şehrin iş ortamını desteklemeyi amaçlıyor.

Binance BannerBinance Banner

Blockchain teknolojisine olan ilgi, Pekin’in kentsel yeniliği ve yönetişimi geliştirmek için akıllı şehir yaklaşımlarına yönelik araştırmanın bir parçasını oluşturuyor.

Akıllı altyapı için araştırılan diğer teknolojiler arasında 5G, yapay zeka ve bulut bilişimi yer alıyor.

2019 boyunca Pekin ve Huawei, şehrin 50 belediye departmanını birbirine bağlamak ve departmanlar arası paylaşımı ayrıca büyük verilerin yönetimini desteklemek için ortaklaşa bir blockchain sistem dizini oluşturdu.

Sistemin uygulamaları, vatandaşlar ve belediye başkanının ofisi, yol-park hizmetleri, tıbbı bakım ve kamu hizmetlerinin sağlanması arasında verimli iletişim ve gerip bildirim sağlayan gayrimenkul yönetimini kapsıyor.

Pekin hükümeti, vatandaşların yeni altyapının doğrudan yararlanıcıları olmaya hazır olduğunu söylüyor.

Huawei’nin rolü ise, kendi tescili olan Huawei Cloud Blockchain teknolojisi ile katkı sunması. Sistem, gerçek zamanlı veri yönetimi ve geri bilirdim, hak yönetimi, veri senkronizasyonu ve alışverişi, izinli erişim yönetimi ve izlenebilirliği destekler.

Rapor, blockchain teknolojisinin kullanımının, yeni nesil teknolojileri kentsel modernizasyonun stratejik hedeflerine ve dijitalleşmiş belediye hizmetlerine entegre etmede kilit bir rol oynayacağı sonucuna varıyor.

Buna paralel olarak, Çin’in ülke çapındaki blockchain projesi -Blockchain Hizmet Ağı- hızla ilerliyor. Ayrıca proje, stablecoinleri kurumsal blockchain ekosistemi hizmetleri için ödeme aracı olarak entegre planlarını doğruluyor.

En son raporlara göre, merkez bankasının yaklaşan dijital para biriminin test çalışması şu anda küçük perakende işlemleriyle sınırlı kalıyor.

Görünüşe göre Çin, yaptığı her hamlede blockchain teknolojisini halkla iç içe getirmeye çalışıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar