Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65260
-0.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3570.97
0.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.3
0.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.4
0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Huobi, Kripto Para Yatırım Fonu Projesini Duyurdu!

Huobi yüzde 100 kripto para varlıklarına yatırılan üç fon başlatmayı planlıyor.

Clock
Paylaş
Huobi, Kripto Para Yatırım Fonu Projesini Duyurdu!

En büyük kripto para birimi değişim platformlarından biri olan Huobi, Hong Kong’daki son yasal izinlerin ardından faaliyetlerini daha da büyütmeye devam ediyor.

Huobi Technology Holdings tarafından yapılan resmi bir duyuruya göre, şirketin varlık yönetimi yan kuruluşu, bir kripto para birimi varlık yönetimi portföyü başlatmak için Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan onay aldı.

728×90 muhabbit - Huobi, Kripto Para Yatırım Fonu Projesini Duyurdu!300x250 muhabbit - Huobi, Kripto Para Yatırım Fonu Projesini Duyurdu!

Haber, Huobi’nin Temmuz 2020’de SFC’den “Tip 4” ve “Tip 9” lisanslarını güvence altına almasının devamı olarak görülüyor. Hong Kong’da Tip 4 lisans, bir şirketin menkul kıymetler yatırım danışmanı olarak hareket etmesini sağlarken, Tip 9 lisans, varlık yönetimini kapsar.

Huobi Asset Management olarak adlandırılan firma, Çin medyasında yer alan haberlere göre, SFC tarafından onaylandıktan sonra şimdi üç kripto para birimi varlık fonu başlatmak istiyor. 

Pekin merkezli haber sitesi muhabiri tarafından Twitter’da yayımlanan bir paylaşımda, Huobi’nin kripto varlık yönetimi arenasına girmesinin Asya’daki kurumsal yatırımcıları kripto yatırımlarını düşünmeye teşvik edebileceği belirtiliyor.

Paylaşımda ayrıca, Huawei‘nin planlanan kripto para varlık yönetimi fonunun hem Bitcoin ( BTC ) hem de Ethereum ( ETH ) içereceği bildirildi.

Kripto para araştırma firması Messari’nin verilerine göre Huobi, gerçek spot ticaret hacmi açısından Binance’den sonra ikinci sırada yer alıyor. Huobi’nin SFC’den aldığı kripto varlık yönetimi lisansı, Hong Kong‘daki düzenleyicilerin perakende kripto para ticaretini yasaklamaya yakın olduğu raporlarının ortasında geliyor. Bu girişimi ile Huobi, hareketin meşruiyetine meydan okuyan bir grup küresel kripto para birimi borsası arasında yer alıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar