Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60147.05
2.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3204.54
1.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.85
0.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $539.1
1.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Huobi, Latin Amerika’daki Faaliyetlerini Genişletiyor!

Huobi, Latin Amerika’daki fiat ve kripto para birimleri arasındaki boşluğu doldurmak istiyor.

Clock
Paylaş
Huobi, Latin Amerika’daki Faaliyetlerini Genişletiyor!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Huobi Global, yaptığı bir açıklama ile, Latin Amerika pazarında etkili olma kapsamında, itibari para ile kripto para alım ve satımını sağlamak amacıyla Latamex ile ortaklık yaptığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Huobi, Latin Amerika'daki Faaliyetlerini Genişletiyor!300x250 muhabbit - Huobi, Latin Amerika'daki Faaliyetlerini Genişletiyor!

Böylece Arjantin, Brezilya ve Meksika’daki kullanıcılar, doğrudan Arjantin pezosu (ARS) ve Brezilya reali (BRL) ile Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve EOS satın almak için Huobi’nin Hızlı Al/Sat hizmetini kullanabilecek.

Duyuru, Huobi’nin blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerinin hızlı bir yükselişte olduğu Latin Amerika’daki hizmetlerini genişletmesiyle geldi. Yakın tarihli bir rapora göre, Latin Amerika ve Karayipler’deki her on kişiden yaklaşık dördü (%37) gelecek yıl içinde kripto para kullanmayı planladıklarını söylüyor.

İnternet bankacılığı ve fintech teknolojisinin yükselişi dünya çapında banka hesabı olmayan yetişkinlerin sayısının azalmasına neden olurken, çoğu Latin Amerika’da bulunan çok sayıda insanın finansal hizmetlere erişimi de bulunmuyor.

İşte bu durumu iyileştirmek isteyen Huobi yeni girişimi ile yatırımcılara kolaylık sağlamak istiyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Huobi küresel strateji direktörü Jeff Mei şu ifadelere yer verdi: 

“Yaklaşık olarak 600 milyon insan Latin Amerika’da yaşıyor ve bunların çoğu zaten blockchain ve kripto para dünyasına aşina. Bu nedenle, bu bölgede varlığımızı genişletmeye karar verdik. Bu adım, insanların ihtiyaçlarını karşılamak için hizmetlerimizi genişletme çabalarımızın bir parçası.”

Mei ayrıca, amaçlarının, mümkün olan en hızlı ve en verimli fiat-kripto para ticaret deneyimini yaratmak üzere bölgedeki yatırımcılar için fiat ve kripto para birimleri arasındaki boşluğu kapatmak olduğunu belirtiyor.

Bilindiği üzere Latamex, altyapıyı yerel yasa ve yönetmeliklerle tam uyumlu çalışacak şekilde ayarlayarak yerel mevzuata uyum süreçleri sunmaktadır. Şirket, itibari paradan kripto paralara operasyonlar için gerekli müşteri tanımlama, işlem izleme ve takip yeteneklerini sağlamaktadır.

Yeni Ortaklık Kapsamında Satın Alma İşlemi

Kripto para birimlerini yerel para birimlerinde satın almak için kullanıcıların emirlerini tamamlamak üzere Latamex web sitesine erişmeleri gerekiyor. Oradan da, transferi tamamlamak için herhangi bir banka ile para transferi işlemi yapılabilecek. Bir onay e-postası aldıktan sonra kullanıcılar, Huobi cüzdanlarındaki kripto para varlıklarını satın almış olacak.  

Borsa son olarak yaptığı açıklamada, bu yeni hizmetin devreye girdiği ilk ay boyunca, Arjantin , Brezilya ve Meksika’daki kullanıcıların, kripto para satın alımlarında sıfır ücret kampanyasından faydalanabileceğini belirtti.

Halâ Huobi hesabınız yoksa bizim linkimizden kaydolup hem avantajlardan yararlanabilir hem de bize destek olabilirsiniz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar