Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69752.01
-0.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3830.94
2.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.84
-3.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $614.6
-1.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

MUHABBİT ÖZEL

Huobi Zone 8 Eylül 2021: Bitcoin Fiyatı Neden Düştü?

Beste Naz Süllü sunuculuğuyla Huobi Zone yayında!

Clock
Paylaş
Huobi Zone 8 Eylül 2021: Bitcoin Fiyatı Neden Düştü?

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasası ile ilgili bazı önemli gelişmeleri Huobi Türkiye’nin sosyal video paylaşım platformu Youtube’taki kanalında günlük olarak değerlendirmeye başladı.

Günün Öne Çıkan Haberleri

El Salvador hiç şüphesiz ki kripto para gündeminin önemli bir parçası hâline geldi. Dün (7 Eylül 2021) Bitcoin yasasının yürürlüğe girmesiyle El Salvador cephesinde farklı gelişmeler yaşandı. El Salvador’daki fast food zinciri McDonalds’ın şubelerinde Bitcoin ile ödeme kabulü başladı. Aynı şekilde Starbucks da Bitcoin ile ödeme aldığını açıkladı.

728×90 muhabbit - Huobi Zone 8 Eylül 2021: Bitcoin Fiyatı Neden Düştü?300x250 muhabbit - Huobi Zone 8 Eylül 2021: Bitcoin Fiyatı Neden Düştü?

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’den açıklama geldi. Bukele “dipten” Bitcoin aldığını açıkladı. Bununla birlikte Bitcoin kullanmayı reddedenler için bir “ceza sisteminin” söz konusu olduğu da kulislerde konuşulmakta.

SEC bu kez de Coinbase’e dava açacağı konusunda bir uyarıda bulundu. Coinbase’in Lend ürünü SEC’in dikkatini çekince, Lend’in lansmanı Ekim ayına sarktı.

Beste Naz Süllü’den Günün Öne Çıkan Kripto Para Yorumları

Bitcoin fiyatındaki düşüşü “sell of” denilen satış baskısıyla birleşen kaldıraçlı işlemlere bağlayan Beste Naz Süllü, kaldıraçlı işlemlerden dolayı düşüşün “daha fazla” hissedildiğine dikkat çekti.

Süllü, piyasalardan çıkan Bitcoin için ise düşük fiyattan alım yapıp soğuk cüzdanlara aktaranlar veyahut swap yapanlar olabilir dedi.

Ripple yorumu: Pozisyon almak için XRP’nin 1.10’u kırmasını bekleyebiliriz.

LINK analizi: Bugünkü fonlama oranına göre uzun süre zayıf kalacağını düşünmüyoruz 24 dolar seviyelerini direnç noktası alıp, stop-loss kullanmayı unutmayalım.

IOTA yorumu: Günün en iyi toparlayanlarından birisi olsa da eksiye kırmış durumda. Alım fırsatı olarak görülebilir.

Polkadot coin grafik: Zayıf bir görüntü veriyor ancak 25.30 ve 23.40 desteklerinin altına inmezse 30’ları hedefleyebiliriz.

Cardano coin: Topluluğu kızdıran açıklamalar fiyatı biraz düşürse de 12 Eylül’deki Alonso güncellemesi öncesi 2.35 dolaylarındaki fiyat oldukça cezbedici.

Huobi hesabınız yoksa, avantajlardan yararlanmak ve Muhabbit ekibine destek olmak için buradan hesap açabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar