Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64316
-0.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.34
0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.38
-4.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.8
-0.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hut 8 Mining, Piyasa Koşullarına Rağmen Bitcoin Madenciliğinde Kazanmaya Devam Ediyor!

Kanadalı Bitcoin (BTC) madencisi Hut 8 Mining, piyasa koşullarına rağmen rezervlerini artırmayı başardı.

Clock
Paylaş
Hut 8 Mining, Piyasa Koşullarına Rağmen Bitcoin Madenciliğinde Kazanmaya Devam Ediyor!

Kripto para piyasasındaki düşüşlerle birlikte kripto para madencilerinin kazançlarının oldukça düştüğü kamuoyuna sık sık yansıyordu. Hatta Core Scientific, Argo Blockchain ve Riot Blockchain gibi ünlü Bitcoin madencileri, mevcut piyasa koşullarından ötürü BTC varlıklarını azaltmaya gitmişti. Fakat Kuzey Amerika’nın en büyük kripto para madencilerinden biri olan Hut 8 Mining için durum bu şekilde değil.

728×90 muhabbit - Hut 8 Mining, Piyasa Koşullarına Rağmen Bitcoin Madenciliğinde Kazanmaya Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Hut 8 Mining, Piyasa Koşullarına Rağmen Bitcoin Madenciliğinde Kazanmaya Devam Ediyor!

Kanadalı Bitcoin (BTC) madencisi Hut 8 Mining, mevcut piyasa oynaklığı karşısında diğer madencilerin aksine uzun vadeli “HODL stratejisini” sürdürdüğü için 2022 yılının temmuz ayında BTC rezervini artırmayı başardı.

Hut 8 Mining temmuz ayında günde ortalama 10.61 BTC üreterek, 330 Bitcoin’i rezervlerine eklemeyi başardı. Hut 8 Mining’in güncel rezervi ise 7.736 BTC’ye ulaşmış oldu. Şirket konuyla ilişkili olarak 5 Ağustos 2022 tarihinde yaptığı açıklamasında, aylık üretim oranının EHs başına 113.01 BTC’ye eşdeğer olduğunun da altını çizdi.

Hut 8 Mining, HODL Diyor!

BTC madencilik genel 1200x600 - Hut 8 Mining, Piyasa Koşullarına Rağmen Bitcoin Madenciliğinde Kazanmaya Devam Ediyor!

Şirket süregelen HODL stratejisine bağlı olarak, kendi madenciliğini yaptığı Bitcoin’leri elinde tutmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere madenciliği yapılan BTC başına ortalama gelir, 2021 yılın ortalamasından dört kat daha fazla olduğundan, Bitcoin madenciliği 2021 yılında oldukça kazançlı bir faaliyetti. Fakat 2022 yılında Bitcoin fiyatlarının düşmesiyle birlikte, madenci gelirlerinin azalmasından kaynaklı birçok madenci ellerindeki Bitcoin’lerin bir kısmını satmak zorunda kaldı. Hut 8 Mining şirketi ise madencilerin artan endüstrinin gerekliliği olarak rezervlerinin bir kısmını satma planlarına şiddetle karşı çıkmakta.

Daha fazla Bitcoin Haberleri içinBitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçinBlockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar