Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59990.06
2.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3187
0.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.76
-0.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.2
1.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NEDİR

HyperPG Havuzları Nedir? Faydaları Nedir ve Nasıl Kullanılırlar?

HyperCycle’ın duyurduğu HyperPG akıllı havuzlar; node kurmak isteyenlere, kilitli tokenı olanlara ve donanım sahiplerine fırsatlar sunuyor.

Clock
Paylaş
HyperPG Havuzları Nedir? Faydaları Nedir ve Nasıl Kullanılırlar?

HyperPG’nin misyonu; eksik bileşenlerin keşfedilmesine yardımcı olmak ve HyperCycle ağı tarafından desteklenen dönüşümcü AI hesaplama ekonomisine, aktif bir şekilde katılımı sağlamak.

HyperPG: HyperCycle Ağında Eksik Bileşeni Bulmak için Bir Kolektif Merkez

Hyperpg.io üzerindeki HyperCycle Dapp ile, HyperPG temel olarak HyPC Token Havuzları adı verilen bir tür havuz sunuyor.

728×90 muhabbit - HyperPG Havuzları Nedir? Faydaları Nedir ve Nasıl Kullanılırlar?300x250 muhabbit - HyperPG Havuzları Nedir? Faydaları Nedir ve Nasıl Kullanılırlar?

Bu havuzlar lisans ve donanım sahiplerine, AI hesaplama node’larını işletmek için gerekli HyPC tokenlarını ödünç almaları için bir platform sunuyor. Bir HyperCycle Master node’u işletmek için, bir Full Masternode License (Tam Master Lisansı) gerekiyor. Bunun için ise 512*1024 (= 524 288) HyPC token ve uyumlu Yüksek Performanslı Hesaplama (HPC) donanımı gerekiyor.

hyper1 900x451 - HyperPG Havuzları Nedir? Faydaları Nedir ve Nasıl Kullanılırlar?

Diyelim ki Ahmet, uyumlu bir HyperCycle Tam Master Node Lisansı ve donanımına sahip şanslı bir kişi, ancak sadece node’u çalıştırmak için 100,000 HyPC tokenına sahip. Ahmet, eksik olan 424,288 tokenı ödünç alarak tam masternodunu etkinleştirmek için havuz platformuna bir teklif sunabilir.

hyper2 900x451 - HyperPG Havuzları Nedir? Faydaları Nedir ve Nasıl Kullanılırlar?

Eğer teklif kabul edilirse, token havuzu açılır. Havuz dolduğunda, Mehmet gibi katkıda bulunanarak HyPC tokenını havuza yatırmış olan kişiler, tokenlarını Ahmet’e kiralamak karşılığında iki haftada bir HyPC ödülleri alırlar. Kiralama süresi 18 ile 24 ay arasında değişirken, tahmini yıllık kazanç oranı (APR) %6 ile %9 arasında değişir. Bu şekilde Ahmet, Masternode’unu havuzdan aldığı ödünç HyPC tokenlar ile çalıştırır. Bu durumda, hem Ahmet hem de Mehmet gibi katılımcılar için karşılıklı kazanç sağlanır.

hyper3 900x451 - HyperPG Havuzları Nedir? Faydaları Nedir ve Nasıl Kullanılırlar?

Erken Dağıtım Programı: Kilitli Tokenların HyperPG’de Kullanılabilir Olması

Klasik Token Havuzu her HyPC sahibi için kullanılabilir olsa da, Kilidi açılmamış HyPC’ye sahip kullanıcılar için başka bir çözüm bulunuyor ve burada HyperPG’nin Erken Dağıtım Programı devreye giriyor.

Klasik havuzlara benzer şekilde, token sahipleri varlıklarını çalıştırabilir ve iki haftada bir getiri elde edebilirler. Peki programa nasıl katılınır?

Adım 1:

unvested.hyperpg.io adresine gidin.

Kilitli HyPC tokenlarına sahip olduğunuzu kabul eden açıklamayı okuyun ve Metamask cüzdanınızı ETH ağındaki Dapp ile bağlayın. (Not: Gaz ücretlerini karşılayacak kadar ETH’niz olduğundan emin olun)

HyperPG, şu an kullanılabilir durumda olan kilitli token tahsisinizi kontrol edecektir.

hyper4 900x482 - HyperPG Havuzları Nedir? Faydaları Nedir ve Nasıl Kullanılırlar?

Adım 2:

Bir sonraki sayfada kilitli token havuzu programına başvurup başvurmayacağınız sorulacak. Bu program 24 aylık bir dönemi için %9 APR sunmaktadır.

“Create Allocation” (Alokasyon oluştur) butonunu tıklayın.

Anlaşmayı Metamask cüzdanınızla imzalayarak onaylayın.

hyper5 900x382 - HyperPG Havuzları Nedir? Faydaları Nedir ve Nasıl Kullanılırlar?

Adım 3:

1 iş günü içerisinde onay işlemi tamamlanır.

Adım 4:

24 saat sonra onay tamamlanmış olacak.

Şimdi HyperCycle hazinesi, adınıza tokenları token havuzuna yatıracak. Havuz şimdi, yatırımınızı zincir üzerinde çalıştıracak ve sizin için getiri üretecek.

Alokasyonunuz şimdi 24 ay boyunca kilitlidir ve her iki haftada bir HyPC’ getirisi elde edeceksiniz.

Adım 5:

Her iki haftada bir ödülleri talep etmek için yatırımınızı güncellemeniz ve Metamask’ınızla talepte bulunmanız gerekir (2 işlem). Ayrıca isterseniz bekleyebilir ve daha sonra da talep edebilirsiniz.

24 aylık dönemin sonunda, kilitlenmiş tokenlarınız otomatik olarak cüzdanınıza gönderilecektir.

hyper6 900x588 - HyperPG Havuzları Nedir? Faydaları Nedir ve Nasıl Kullanılırlar?

Kilitlenmiş HyPC Tokenları Havuz Kılavuzu (BNB Zinciri Kullanıcıları İçin)

Şu anda hem ETH hem de BNB blok zinciri ağlarında katılımcılar HyperPG’nin Erken Dağıtım Programı’na dahil olabiliyorlar.

BNB ağı kullanıcılarının bu hizmetten faydalanabilmesi için, yalnızca Metamask cüzdanı kullanmak ve daha önce BNB zincirinde talep ettiğiniz TGE adresine sahip olmak yeterli. ETH ağı üzerinde unvested.hyperpg.io ile etkileşime geçerek whitelist (beyaz listeye) alınır ve kilitlenmiş tokenlar için havuz programına erişim sağlayabilirsiniz.

Unutmayın: İşlem ücretlerini karşılamak için cüzdanınızda bir miktar ETH olmalıdır.

Adım 1:

unvested.hyperpg.io adresini ziyaret edin ve Metamask cüzdanınızı ETH ağındaki Dapp ile bağlayın (daha önce BNB zincirinde TGE’nizi talep ettiğiniz aynı adı kullanarak).

Adım 2:

HyperPG, lansman ortağı borsalar aracılığıyla BNB zincirindeki TGE’nizi talep edip etmediğinizi doğrulayacak. Eğer talep ettiyseniz, otomatik olarak ETH ağındaki Erken Dağıtım Programına katılım için beyaz listeye alınacaksınız.

Adım 3:

HyperPG, kullanılabilir kilitlenmiş token alokasyonunuzu belirleyecek.

Adım 4:

Kullanılabilir alokasyonunuz görüntülendikten sonra, “Create Allocation” (Alokasyon Oluştur) seçeneğine tıklayın. Erken Dağıtım Havuzu Programına katılmak isteyip istemediğinizi belirlemeniz istenecek, bu program 24 aylık bir kilit dönemi için %9 APR sunmaktadır.

Adım 5:

Anlaşmayı Metamask cüzdanınızla imzalayarak onaylayın.

Adım 6:

1 iş günü içerisinde onay işlemi tamamlanır.

Adım 7:

HyperCycle hazinesi, adınıza tokenları token havuzuna yatıracak. Havuz şimdi, yatırımınızı zincir üzerinde çalıştıracak ve sizin için getiri üretecek.

Tahsisiniz 24 ay boyunca kilitli olacak ve bu süre boyunca ETH ağındaki HyPC’de %9 APR getirisi elde edeceksiniz ve bu getiri iki haftada bir ödenecek.

Adım 8:

Her iki haftada bir ödülleri talep etmek için yatırımınızı güncellemeniz ve Metamask’ınızla talepte bulunmanız gerekir (2 işlem). Ayrıca isterseniz bekleyebilir ve daha sonra da talep edebilirsiniz.

24 aylık dönemin sonunda, kilitlenmiş tokenlarınız otomatik olarak cüzdanınıza gönderilecektir.

Not: Gaz ücretlerini karşılamak için yeterli ETH’niz olduğundan emin olun.

HyperPG’de Yakın Gelecekte Açılacak Havuzlar

Gelecekte HyperPG, Lisans ve Donanım sahipleri için iki ek havuz sunacak. İlk havuz, donanım ve HyPC token sahiplerine, tam HyperCycle node’ları ile oluşturmak için gerekli lisansları ödünç alabilecekleri bir yol sunacaktır. İkinci havuz ise, kullanıcıların donanıma yatırım yapabileceği ve AI hesaplama node’larını çalıştırmak için gereken Genel Yüksek Performanslı Makinelerin bir bölümünü sahiplenebileceği bir fırsat sunacaktır.

Bu stratejik havuzlar, AI hesaplama ekonomisini daha erişilebilir hale getirerek giriş engellerini azaltacak ve daha geniş bir katılımcı yelpazesiyle teknolojiden yararlanmayı mümkün kılacak.

HyperCycle Hakkında

HyperCycle; ölçeklenebilir AI mikro servisleri, Plutus Akıllı Sözleşmeleri ve Hydra tabanlı Cardano İşbirliği gibi uygulamaların genel uygulamasına dahil edilen, ajan sistem tabanlı bağımsız bir blok zinciri mimarisidir. HyperCycle; madencilerle gelecekteki AI hesaplamaları için hazırlanma yeteneği sunar. Geliştiricilere DSL’leri tanımlama, modüler akıllı sözleşmeleri kullanma ve herhangi bir mikro servisi (özellikle AI) üçüncü taraf bağımlılıkları olmadan yüksek güvenlikli, ucuz, yüksek hızlı ve büyük ölçekli olarak yürütme ve çalıştırma yeteneği sunar.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar