Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65768.62
-1.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3543.59
-1.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.52
-5.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604
-0.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

IBM, Blockchain Tabanlı Sağlık Uygulamasını Başlatıyor

IBM’in yeni blockchain tabanlı uygulaması, gizliliği ilk sıraya koyuyor.

Clock
Paylaş
IBM, Blockchain Tabanlı Sağlık Uygulamasını Başlatıyor

Teknoloji devi IBM’in sağlık odaklı bir kolu olan IBM Watson Health, aylarca süren eve kapanmalardan sonra yeniden açılmaya başlayan küresel organizasyonları ve şirketleri desteklemek için blockchain tabanlı bir uygulama olan IBM Digital Health Pass’i başlatıyor.

728×90 muhabbit - IBM, Blockchain Tabanlı Sağlık Uygulamasını Başlatıyor300x250 muhabbit - IBM, Blockchain Tabanlı Sağlık Uygulamasını Başlatıyor

IBM, blockchain tabanlı olarak oluşturduğu yeni bir sağlık uygulaması ile, dünyanın dört bir yanındaki insanların koronavirüs pandemisi sırasında fiziksel karşılaşmalarına geri dönmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

IBM Watson, yeni uygulamanın COVID-19 test sonuçları ve yerinde sıcaklık taramaları gibi birden çok veri türünü kullanarak doğrulanmış bir sağlık durumu oluşturabileceğini belirtti. IBM temsilcileri, uygulama aracılığıyla sağlık durumunu doğrulama fırsatı sunacak. Bu sayede bireylerin spor stadyum, uçaklar, müzeler veya eğlence parkları gibi halka açık yerlere güvenli bir şekilde erişebileceğini söyledi.

IBM Watson Health’in blockchain bölümünün başkan yardımcısı Eric Piscini konu ile ilgili açıklama yaptı. IBM Digital Health Pass’in temel özelliği olarak gizliliği desteklemek için tasarlandığını vurguladı. Yöneticiye göre, uygulama, kullanıcıların doğrulanmış sağlık geçişlerini, onu oluşturmak için kullanılan temel verilerin hiçbirini ifşa etmeden paylaşmalarına izin verecek.

Piscini ayrıca şu açıklamaları yaptı:

“Dijital sağlık pasaportu gibi bir platform veya hassas kişisel bilgileri işleyen herhangi bir çözüm geliştirirken güven ve şeffaflığın her şeyden önemli olduğuna inanıyoruz.”

Eric, mevcut halk sağlığı sırasında kuruluşları desteklemeye yardımcı olacak çözümler oluşturmaya devam edeceklerini dile getirdi. Ayrıca kendi felsefelerine bağlı kalmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Bu gelişmenin, insanların COVID-19’la başa çıkmalarına yardımcı olacağı bildirildi. Bu uygulama IBM’in blockchain teknolojisini kullanıldığı ilk sefer değil. IBM, bu yılın başlarında, alıcılarla bağlantı kurmak için koronavirüs yardım malzemeleri sağlayan işletmelere yardımcı olmak için blockchain kullanan bulut tabanlı bir uygulama olan Rapid Supplier Connect ağını da başlatmıştı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar