Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66521.98
0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3218.99
1.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.73
-0.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $609.4
2.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

IBM, Patentleri NFT’lere Dönüştürecek!

IBM, patent pazarı IPwe ile, NFT alanına adım atıyor.

Clock
Paylaş
IBM, Patentleri NFT’lere Dönüştürecek!

Teknoloji devi IBM ve küresel patent pazarı IPwe, patentleri değiştirilemez tokenlara (NFT) dönüştürmeyi planlıyor.

20 Nisan tarihinde yayımlanan duyuruya göre iki şirketin, NFT’lerin patentleri daha kolay satılabilir, takas edilebilir ve paraya dönüştürülebilir hale getireceği ve bu varlık sınıfına likidite getireceği açıklandı.

728×90 muhabbit - IBM, Patentleri NFT'lere Dönüştürecek!300x250 muhabbit - IBM, Patentleri NFT'lere Dönüştürecek!

IPwe CEO’su Erich Spangenberg konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“NFT’yi bir unvan sertifikası olarak düşünün. Belirli bir patent için NFT ile etkileşime giren kişiler, var olduğu ve kimin sahibi olduğu konusunda rahat olacaklar.”

Spangenberg ayrıca, patent sahiplerinin NFT’nin mülkiyetini satmak veya bölümlere ayırmak istediğinde bunu gerçekleştirebileceğini söyledi.

Yapılan açıklamada NFT’lerin, IBM Blockchain tarafından desteklenen IPwe platformunda depolanacağı bildirildi. IPwe, patent NFT’lerinin denemelerine bu yılın 2. çeyreğinde başlayacağını ve testlerin hem büyük hem de küçük ve orta ölçekli işletmelere odaklanacağını açıkladı. Bunun yanında IBM’in küresel stratejik ortaklık genel müdürü Jason Kelley, verdiği demeçte, IBM’in diğer büyük kurumsal patent sahiplerinin yanı sıra denemelere katılmayı planladığını söyledi.

Kelley ayrıca yeni girişim ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“IPwe’nin platformu ve NFT’ler kesinlikle IBM’in ilgisini çekiyor.”

IBM ve IPwe, son üç yıldır birlikte çalışmaktadır. IPwe’nin teklifleri, IBM’in blok zinciri, yapay zeka ve bulut teknolojileri tarafından desteklenmektedir.

IPwe Hakkında


IPwe, patentleri belirlemek, araştırmak, değerlendirmek ve işlem yapmak için bilgi ve araçları birleştiren dünyanın ilk küresel patent pazarıdır. Büyük işletmeler, KOBİ’ler, kullanıcılar, IP profillerini geliştirmek isteyenler ve teknik veya finansal odaklara sahip olanlar, IPwe platformunun kullanımından yararlanmaktadır. IPwe, Asya, Avrupa ve Kuzey ve Güney Amerika’daki ofisleriyle dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir .

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar